Čtete nadpis a přemýšlíte? Myslíte si, že to není možné? Že k tomu, abyste efektně třeba na semaforech „zapálili zadní gumy“, je potřeba přeci jen trocha šikovnosti a znalostí vlastního auta? Chevrolet na to má jiný názor. Podle něj k něčemu takovému stačí jediné tlačítko.

To obsluhuje funkci Line Lock, která vám právě kouř od zadních gum připraví takřka na počkání. Její funkce spočívá v tom, že po stisknutí tlačítka funguje brzdový pedál jen na přední kola. Musíte ho ale stisknout silou alespoň 36 kilogramů. Následně šlápnete na plynový pedál a kouzlo je hotové. Zadní kola se začnou protáčet na místě a kouřit. Nicméně protože jde o funkci, která je primárně určena na zahřívání gum před startem závodu na čtvrt míle, po 15 sekundách elektronika plyn odpojí. Navíc k tomu, aby vše fungovalo, nesmíte zapomenout zavřít dveře a přední kola musejí mířit přímo vpřed.

No, upřímně nám ukažte někoho, kdo bude tuto funkci využívat k tomu, k čemu ji u Chevroletu vymysleli. Spíše se na různých akcích, ale i v běžném provozu budou objevovat spousty těch, kteří se nám budou snažit ukázat, že to prostě se svým autem umí. Co si o tomhle udělátku myslíte vy?

A jen tak mimochodem, Ford už něco takového nabízí u Mustangu