Víkendový Valentýn některé nechává úplně v klidu, jiní svým milým rádi vyznají lásku nebo je obdarují nějakou drobností. Je jedno, do které kategorie patříte zrovna vy, ale jsme přesvědčeni, že oslavy svátku zamilovaných v podání Koenigseggu Regera vás jistě zaujmou.

Koenigsegg se rozhodl poslat zamilovaný vzkaz ze švédského Angelholmu, kde má továrnu. Pro natáčení vybral tamní zasněžené letiště a řidič Regery tak měl dostatek místa k tomu, aby v tom sněhu mohl nakreslit srdce a chvíli kolem něj kroužit v řízeném driftu. A rozhodně si k videu pusťte zvuk, protože tenhle fenomenální zvuk výfuku se vám zadře pod kůži.

A nejde vlastně jen o zvuk. Celé auto patří mezi to nej, co bylo možné si v posledních letech pořídit. Proč ten minulý čas? Protože Koenigsegg už při uvedení auta varoval, že vyrobí jen 80 kusů. A jak řekl, tak také udělal. Ačkoliv byla cena nového auta v přepočtu více než 40 milionů korun, po všech vyrobených kusech se jen zaprášilo. Dá se očekávat, že dříve nebo později se objeví některý z těch prodaných kusů na trhu, s více či méně najetými kilometry, ovšem za mnohem vyšší cenu.

Koenigsegg Regera: 1 800 koní ze Švédska nabídne neuvěřitelnou dynamiku, i bez převodovky!

A co dělá z Regery tak horké zboží? V prvé řadě pětilitrový osmiválec bi-turbo spolupracující se třemi elektromotory, přičemž celá tato soustava disponuje výkonem 1700 koní. To mimochodem znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,8 sekundy a maximální rychlost 400 km/h. Ve druhé řadě fakt, že vzhledem k tomu, že jde o částečný elektromobil, nepotřebuje Regera převodovku. O přenos síly na kola se starají právě ony elektromotory.