Porsche sdílí úspěch společnosti se svými zaměstnanci. Po nejúspěšnějším roce v historii společnosti Porsche AG obdrží její zaměstnanci speciální odměnu ve výši až 9300 eur hrubého na základě dohody uzavřené mezi představenstvem Porsche a ústřední podnikovou radou. Speciální bonus je pro zaměstnance Porsche odměnou za jejich výjimečné úsilí. Bonus má dvě složky: 8600 eur bude vyplaceno za výjimečné výkony zaměstnanců během finančního roku 2017. Částka 700 eur bude uhrazena jako speciální příspěvek na důchodové zabezpečení Porsche VarioRente nebo na individuální penzijní pojištění.

Kromě speciálního bonusu za rok 2017 obdrží zaměstnanci Porsche v roce 2018 také jednorázový jubilejní bonus ve výši 356 eur hrubého. Tento bonus oslavuje 70. výročí sportovních vozů Porsche, jímž si výrobce sportovních vozů připomíná první sériově vyráběný model Porsche 356 z roku 1948.

Výrobce sportovních vozů zvýšil ve finančním roce 2017 počet dodaných vozidel o čtyři procenta na 246 000 a dosáhl výnosů z prodeje 23,5 miliardy eur (nárůst o pět procent). Zároveň vzrostl provozní zisk o sedm procent na 4,1 miliardy eur a provozní marže se zvýšila na 17,6 procenta. Počet zaměstnanců společnosti Porsche vzrostl ke konci roku 2017 o osm procent na 29 777. Nejdůležitějšími novými produkty, představenými v roce 2017, jsou 911 GT3, GT2 RS, Panamera Sport Turismo a Cayenne.

Bonus za rok 2017 bude vyplacen přibližně 23 000 zaměstnancům společnosti Porsche AG na základě individuálně odpracovaných hodin a délce trvání zaměstnaneckého poměru. „Úspěšný rok 2017 společnosti Porsche byl výsledkem práce celého týmu,“ říká Oliver Blume, předseda představenstva společnosti Porsche AG. „Jsme hrdí na mimořádné úsilí a vášeň, s nimiž pracují všichni naši kolegové. Ve společnosti Porsche jsou středem pozornosti lidé.“

Uwe Hück, předseda ústřední podnikové rady, zdůraznil vynikající týmové výkony, které oceňuje letošní bonus: „Zaměstnanci Porsche si zaslouží každý cent odměny, která jim bude vyplacena v letošním roce. Koneckonců, tyto vynikající výsledky nám nespadly do klína – na jejich dosažení jsme museli vynaložit hodně tvrdé práce. Proto jsem skutečně hrdý na náš tým Porsche a jeho výjimečné výkony. Naším mottem je: Méně mluvit, více konat.“