2021-Citroen-C4-spy-foto-na-pumpe-carscoops_com- (1)

Zamaskovaný Citroën C4 zachycen na benzince. Posádka na fotografy zaútočila a zavolala policii

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: carscoops.com - 8. 4. 2020


Zamaskovaný prototyp se projíždí po silnici anebo tankuje: to je docela běžná situace, při které nové auto občas někdo vyfotí. Na čerpací stanici se objevila i nová generace Citroënu C4, ale jeho posádka auta na fotografy zaútočila a zavolala policii.

Každá automobilka má nějaký plán, jak a kdy chce odhalit nové generace, ale i facelifty svých modelů. Před veřejností je schovává do poslední chvíle. Nejde to ale zcela, protože prototypy musejí najíždět testovací kilometry i na běžných silnicích. Některé věci totiž stále v počítači nasimulovat nelze. A přesně na tyto situace čekají „špiónští“ fotografové.

Ti, kteří se v Německu snažili nafotit zamaskovaný testovací prototyp nové generace Citroënu C4, stojící na čerpací stanici, se ale nestačili divit tomu, co posádka auta předvedla. Ta od něj k fotografům rychle přiběhla a konfrontovala je. Podle webu Carscoops.com, který fotky i příběh zveřejnil, je několikrát praštila do fotoaparátu. Také rychle zakryla auto plachtou a zavolala policisty.

Škoda Enyaq: jak vzniklo nové jméno elektrického SUV?

Ti přijeli brzy, dokonce se dvěma auty. Snažili se posádku maskovaného Citroënu uklidnit a vysvětlit jim, že žádný problém nevznikl, protože fotit auto není zakázáno. Tím spíše, pokud ho fotili novináři. Posádka z Citroënu to ale prý příliš nepochopila a chtěla z místa odjet i s autem zakrytým plachtou. To jim policie neumožnila, protože tím porušili zákon. Čelní sklo, ani přední část automobilu nesmí být nijak a ničím zakryty.

Nová generace Citroënu C4 by měla nahradit jak stávající C4 Cactus, tak už dříve ukončený model C4. Stát bude na prodloužené podvozkové platformě CMP, kterou bude sdílet s druhou generací Peugeotu 2008. Sdílené by měly být i pohonné jednotky, spalující benzin, naftu, ale i některá elektrifikovaná ústrojí.

Na fotkách je zamaskovaný prototyp vidět vedle Opelu Grandland X. Ten testovací řidiči postavili z boku, aby na Citroënu nebyl vidět odtržený kus maskovací fólie. Ten totiž odhalil typický prvek současných modelů Citroën, jímž je plastový Airbump. Jak vidno, nová generace C4 je menší, než Grandland X a velikostně tak bude odpovídat menšímu modelu Crossland X.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek