Společnost jménem Liberty Walk vám asi moc představovat nemusíme. Tihle japonští šílenci se nebojí ničeho a z jakéhokoliv auta jsou schopni udělat širokou a rozpláclou bestii, která slabším jedincům může nahánět strach. Nevěříte? Pak si připomeňte jejich práci například na Maserati GranTurismo, Ferrari F430 nebo Audi A5.

Zakladatel téhle společnosti je velkým fanouškem aut. Jak také jinak. 🙂 Dokazuje to i nádherný kus automobilové dokonalosti, který se jmenuje Mazda RX-3. Tohle auto bylo vyráběno od roku 1971 a automobilka ho nabízela ve verzích sedan, kupé i kombi. Právě nejpraktičtější verze se stala historicky prvním kombi, které mělo pod kapotou rotační motor.

Wataru Kato, jak se zakladatel Liberty Walk jmenuje, má v garáži dokonale vyladěný kousek, který samozřejmě musel projít nějakou tou úpravou. Majitel chtěl mít doma kopii klasického okruhového japonského speciálu, což se mu povedlo.

Autu tak nechybí původní ochranný rám, původní ráfky obuté do slicků a jistě si zamilujete rozšiřující bodykit či křídlo na víku zavazadelníku. Celek báječně doplňují dobové závodní polepy. Wankel pod kapotou je naladěný na 200 koní a sílu posílá na zadní kola. Dokonalost sama, co myslíte? 🙂