Záběry ze slovenských silnic, ze kterých mrazí. Řidiči absolutně nezvládají předjíždění

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Polícia Slovenskej republiky - 27. 7. 2020


Čas od času uveřejňují slovenští policisté na svém facebookovém profilu záběry z tamních silnic, které jim posílají sami řidiči. Tentokrát je video zaměřeno hlavně na špatně předjíždějící řidiče a nutno říct, že je občas vážně překvapivé, čeho jsou někteří schopni.

Předjíždět do zatáčky, v místech, kam za žádných okolností nemůžou vidět, špatné připojování do jízdního pruhu a mnoho dalších nešvarů, která často stojí za vážnými dopravními nehodami. Na chvilku se přesuneme do České republiky. Jen za uplynulý týden, respektive od 20. 25. července se stalo 20 vážných nehod, které zapříčinilo nesprávné předjíždění. Polovina z nich se stala jen během dvou dnů, konkrétně ve čtvrtek (5 nehod) a v sobotu (5 nehod).

A všechny mají jedno společné. Staly se úplně zbytečně, tedy ve chvíli, kdy řidič absolutně špatně vyhodnotil situaci a pustil se do předjíždění v místech nebo ve chvíli, kdy měl zůstat ve svém jízdním pruhu. V Česku je nesprávné předjíždění ohodnoceno sedmi trestnými body, jde tedy z pohledu úřadů, ale i policie o velmi vážný přestupek. K bodům pak řidič dostane pokutu až 10 000 Kč a zákaz řízení na až rok.

I na Slovensku je nedovolené předjíždění tvrdě postihovaným přestupkem. Body do karty řidiče tam sice jako řidič z Česka nedostanete, ale můžete si takovým manévrem vykoledovat pokutu až 249 eur, tedy asi 6500 Kč. V obou případech to tak ale je jen v případě, že špatně předjíždějící řidič nezpůsobí nehodu. Pokud ano, záleží na tom, jak je vážná. Trest se pak může vyšplhat až na několik let vězení.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru