Záběry ze kterých mrazí. Hasič natočil zásah kamerou umístěnou na helmě – video

Autor: Anina Russová - 23. 12. 2017


Není to tak dávno, kdy jsme vám ukazovali video ze zásahu policistů, se kterým jsme se ovšem tak úplně nedokázali ztotožnit. Tentokrát pro vás máme záběry ze zásahu hasičů a u toho naopak smekáme klobouk.

Konkrétně jde o hasičskou jednotku z Karlovarského kraje z Kraslic. Jeden z hasičů tady pomocí kamery umístěné na helmě natočil zásah u dopravní nehody. Ta se stala v pondělí u obce Rotava a její následky byly velmi vážné. Řidiče havarovaného auta totiž bylo potřeba vrátit zpět mezi živé pomocí náročné resuscitace.

Za asistence policistů řidiče museli nejprve hasiči odnést mimo zbytky jeho vozu a co nejrychleji zahájit oživování. Nakonec se jim to naštěstí podařilo, ale ty dlouhé sekundy než dotyčný znovu „naskočí“, jsou pro ně neuvěřitelně náročné. Hodně hasičům pomohl i automatizovaný externí defibrilátor, který vozí u sebe.

Nečekejte žádné krvavé záběry, nečekejte Kobru 11. To, co ve videu uvidíte, je prostě život sám o sobě. Uvidíte, že hasiči, které někteří občas nesmyslně blokují, by zasloužili to nejvyšší vyznamenání, které naše země má. Ne pro tento konkrétní čin, ale pro to, že bez jejich pomoci by záchranáři i policisté často byli zcela bezradní.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru