Za pár let bychom se měli dočkat nástupce Subaru WRX. Půjde o hybrid

Od Anina Russová | 20. 12. 2017


Když svět obletěla zpráva o tom, že Subaru definitivně ukončuje výrobu modelu WRX STI, většina z nás musela zamáčknout slzu. Tohle skvělé auto sice někteří řidiči milují, ale přísné emisní limity jsou nekompromisní. STI, tak, jak ho známe, už na silnicích brzy potkávat nebudeme. Poslední kusy budou vyrobeny příští rok v březnu.

Subaru je ale stále značkou, která umí myslet i na řidiče, a je si vědoma toho, že ti, kteří WRX STI tak milují, se jen tak ze dne na den nepřeorientují a nebudou chtít jezdit unylými auty bez výrazu. Proto se rozhodlo, že nejspíše už v roce 2020 znovu nabídne kombinaci supermoderních technologií a skvělých řidičských zážitků. Jak to udělá?

Plánuje představit zbrusu novou generaci WRX, která bude prý velmi podobná konceptu Viziv představenému před pár lety na autosalonu v Tokiu. Novinka samozřejmě nabídne stálý pohon všech kol, ostatně u Subaru to jinak přeci nejde (s výjimkou BRZ…), ale k tomu prý velmi zajímavé pohonné ústrojí.

Víme jistě, že půjde o nějaký hybrid, nicméně neděste se. I hybridy mohou být zajímavé, stačí připomenout BMW i8 a nebo třeba Porsche 918 Spyder, McLaren P1 nebo Ferrari LaFerrari

Podle hlasů, které znějí přímo ze Subaru, by novinka měla nabídnout fantastické řidičské zážitky. Krom toho, právě po vzoru konceptu Viziv, má nabídnout velmi odvážně řezané rysy a k tomu moderní technologie.

No, nakonec by ten konec WRX STI vlastně nemusel být koncem v pravém slova smyslu. Řidičská euforie zůstane, jen bude okořeněná trochou moderny a současných technologických trendů.