Auto na leasing není vaše. Nemůžete si s ním dělat, co chcete. O tom už něco ví i britský YouTuber, který si říká Rickardo Senior. Ten provozuje kanál s názvem LivingLifeFast. Ten má teď problémy s leasingovou společností, protože upravil „své“ BMW na leasing.

Kanál LivingLifeFast sleduje ho něco přes 200 000 odběratelů, a jak jeho název napovídá, věnuje se hlavně rychlým autům. Mimochodem, točil také video se Škodou Superb upravenou na výkon 560 koní, o které jsme vám říkali. Odkaz najdete zde. Před nedávnem ale Rickardo udělal velkou chybu. Vše začalo tím, když se domluvil s britským zastoupením BMW, že si od nich za zvýhodněných podmínek leasingu vezme BMW M4. Jako akontaci složil pouze 3000 liber, tedy nějakých 87 000 Kč a auto si mohl odvézt. Následně se s automobilkou dohodl, že bude měsíčně splácet blíže nespecifikovanou částku. Po uplynutí doby smlouvy, kterou s BMW podepsal, by auto buď doplatil a nechal si ho nebo si za stejných podmínek vzal jiné. Ostatně, smlouva v tomto příběhu hraje velkou roli a ukazuje, že když ji nečtete nebo nedáte přečíst svému právníkovi, může to dopadnout špatně.

Rickardo si tedy M4 odvezl, ale nenapadlo ho nic lepšího než ji rovnou upravit k obrazu svému. A bohužel tím nemáme na mysli jednoduše odstranitelné změny v podobě nového bodykitu nebo kol. YouTuber sáhl do techniky a to velmi výrazně. Změny proběhly hlavně na motoru, kde mimo jiné své místo našlo nové turbo a také systém vstřikování methanolu. Kromě toho vyměnil také celé výfukové potrubí a výsledkem je výkon 720 koní.

To je sice vlastně celkem hezká práce, ale pro BMW nepřijatelná. Ve smlouvě se totiž prý píše, že jakékoliv takové úpravy jsou nepřijatelné, protože auto stále patří automobilce a ne Rickardovi. Takové úpravy mohl provádět až ve chvíli, kdy by byla M4 papírově jeho.

12letá youtuberka si koupila BMW řady 7

Rickardo se s úpravou samozřejmě pochlubil na YouTube, čehož si BMW všimlo a rázně zakročilo. Oznámilo mu, že porušil smlouvu a tak hrozí, že mu bude auto odejmuto. Má ale možnost ho okamžitě doplatit, v plné výši, a pak si ho může samozřejmě nechat. Domluva v případě tak hrubého porušení smlouvy není možná. Zatímco by se každý příčetný člověk chytil za nos, omluvil se a auto vyplatil nebo potupně vrátil, Rickiardo pláče na svém kanále a tvrdí, že to není fér. Zároveň ale přiznal, že příště asi bude lépe číst smlouvy. Alespoň k něčemu mu tahle zkušenost je…