Máte rodinu a přemýšlíte, jaké auto si vybrat, aby vás bavilo, ale zároveň odvezlo vaše dítko, tchýni i všechny nezbytnosti? No, na výběr toho máte hodně, ale většinou takový rodinný speciál také řádně zatíží rodinný rozpočet. I na tak zapeklitou situaci ale existuje odpověď, a navíc velmi stylová odpověď. Tou odpovědí je Škoda Superb.

Pokud je takový Superb třeba ještě ve výbavě Laurin & Klement a s dvoulitrovým TSI pod kapotou, může to být ještě zajímavější. Co do prostoru a (velmi) relativní cenové dostupnosti jde o ideální volbu. Ale co ten výkon? Standardních 280 koní z nejvýkonnějšího provedení asi není nic, co by vás nějak výrazněji oslnilo, ale přesto tuto volbu nezavrhujte. Podobný problém s výběrem auta před nějakou dobou řešil i mladý otec Michael od jedné rodiny z Velké Británie.

Poté, co měl v garáži různá a různě výkonná auta, zůstal z rodinných důvodů právě u modelu Superb. A protože nechtěl dítko do školy vozit jen tak obyčejnou škodovkou, rozhodl se výkon svého auta pořádně upravit. Nejprve dal auto do specializované tuningové firmy, ale s jejich prací nijak zvlášť spokojený nebyl, proto nakonec úpravu dokončil on sám.

Nové je tak větší turbodmychadlo, ale i další úpravy jako například systém vstřikování metanolu. K tomu přidal ostřejší brzdy, nová kola, tužší a nižší podvozek a také zbrusu nový výfukový systém. Vše nakonec naladil přesně pro auto nastavený chiptuning. A výsledek?

Tenhle upravený Superb má teď velmi zajímavých 560koní, které jsou na všechna kola přenášeny pomocí převodovky DSG. Ta sice také dostala několik nových komponentů, ale i tak si nejsme jisti, jak dlouho takový výkon bude zvládat. To už je ale starost majitele, který auto využívá jak na každodenní povinnosti, tak na víkendové sprinty na čtvrt míle. Zde je za hvězdu, protože po tuningovém zásahu zvládá jeho Superb zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 sekundy.