Představovat vám grafika, který si říká X-Tomi Design, asi nijak zvlášť nemusíme, ale kdyby se přeci jen mezi vámi našel někdo, kdo neví, o koho jde, stačí se podívat na přiložené fotky. V počítači „vyrábí“ auta, které nejsou, ale mohla anebo by snad měla být.

Co třeba udělat z Ferrari rodinné kombi nebo z pracovního pick-upu luxusní limuzínu? To vše X-Tomi Design zvládá levou zadní. A velmi dobře. Designové studie, které tento Maďar pouští do světa, nás hodně baví jak pro svou originalitu, tak pro velmi dobré zpracování. Uměli bychom si představit, že některé jeho návrhy by se klidně mohly prodávat. A nejspíš i docela dobře. Vybrali jsme pro vás trojici renderů z jeho dílny, které nás za poslední dobu oslovily.

A začneme hned tím renderem, který si můžete prohlédnout na úvodní fotce. Jde o Škodu Kodiaq RS, kterou X-Tomi Design přetvořil v pick-up. A právě tohle dílo je jedno z těch, které si na silnicích představit asi umíme. Překvapivě by totiž verze s nákladovým prostorem Kodiaqu celkem slušela.

Druhý render je hlavně neuvěřitelně roztomilý. Jeho základem je malý off-road Suzuki Jimny. Ten v designérově podání dostalo podobu autíčka Hot Wheels. Ovšem nejen barvami a nápisy, ale také rozšířením blatníků, novými koly, nárazníkem se spoilerem. Vzadu pak přibylo křídlo a nové jsou i prahy a výfuky před zadním kolem. X-Tomi Design také odstranil pro tyto účely úplně zbytečné zámky ve dveřích a anténu ze střechy. Uznejte sami, že výsledek je prostě parádní!

Třetí do téhle party je hodně povedená skica, která zobrazuje Kiu Stinger jako kabriolet. A my voláme do značky Kia, aby nad něčím takovým alespoň začali přemýšlet. Stinger je velmi dobré auto s povedeným designem, ovšem bez střechy to má teprve šťávu! Designér pak přiznal, že si jako předlohu vzal BMW Z4, což je na první pohled patrné.