Wittmann v závodě šestý, celkové prvenství v šampionátu DTM udržel

Autor: Tisková zpráva - 1. 7. 2014

Marco Wittmann (D) byl v závodě na Norisringu (D) nejlépe hodnoceným pilotem BMW, skončil na šestém místě. V závodě, který se jel za obtížných podmínek, si favorizovaný pilot týmu BMW Team RMG ze svého domovského závodu přivezl v Ice-Watch BMW M4 DTM osm bodů. Díky tomu si s celkem 58 body udržel celkové průběžné prvenství v hodnocení jezdců letošního šampionátu DTM. Za Wittmannem dojel v Crowne Plaza Hotels BMW M4 DTM na sedmém místě Joey Hand (USA). Závod vyhrál pilot značky Mercedes-Benz Robert Wickens (CA).

Ostatní piloti BMW se v tomto čtvrtém závodě z deseti nedostali mezi deset nejlepších. Bruno Spengler (CA) dojel v BMW Bank M4 DTM jedenáctý. Augusto Farfus (BR) nedokázal využít své strategie s brzkou zastávkou v boxech a dojel v Castrol EDGE BMW M4 DTM čtrnáctý. Dva piloti týmu BMW Team MTEK, Timo Glock (D, DEUTSCHE POST BMW M4 DTM) a António Félix da Costa (P, Red Bull BMW M4 DTM), skončili na 16. a 20. místě.

Maxime Martin (B) předvedl své schopnosti při jízdě na mokrém povrchu, když se během první poloviny závodu dokázal propracovat až na páté místo. Nicméně po zastávce v boxech vyrazil ve svém SAMSUNG BMW M4 DTM na trať s pneumatikami do mokra. Jak ale povrch postupně osychal, byl Maxime Martin nucen zajet do boxů ještě jednou pro slicky, což ho posunulo na 17. místo. Martin Tomczyk (D, BMW M Performance Parts M4 DTM) po kolizi s Garym Paffetem (GB) odstoupil ze závodu.