wheelsandmore-mercedes-amg-gt-black-series- (2)

Wheelsandmore nabízejí kola s centrální maticí a zvýšení výkonu pro Mercedes-AMG GT Black Series

Autor: Pavel Srp - Zdroj a foto: Wheelsandmore -  8. 3. 2021


Mercedes-AMG GT Black Series je to nej ostřejší a nejrychlejší, co si můžete od této německé automobilky pořídit. Mohlo by se zdát, že na tomto autě nemůže být co vylepšit, ale to bychom se pletli. Wheelsandmore nabízí nová kola s uchycením centrální maticí.

Německý úpravce Wheelsandmore připravil set kol s rozměry 9×20 palců vpředu a 12×20 palců vzadu, přičemž jsou velmi lehká. Přední kolo váží jen 9 kg, zadní pak 12 kg. K náboji se původními šrouby připevní podložka ze slitiny hliníku a hořčíku s centrálním zámkem, k němuž se pak přimontuje samotné kolo. Jiné rozměry si vybrat nemůžete, ale volit můžete z několika barev.

Přečtěte si také:  Nürburgring má nového krále. Nový nejrychlejší čas zajel Mercedes-AMG GT Black Series

Vše má samozřejmě potřebné homologace, tedy německé osvědčení TÜV. Wheelsandmore vyrobí pouhých 25 sad kol a každá z nich vyjde na 16 557 eur, což je v přepočtu přibližně 434 tisíc korun.

Nejsou to ale jediné úpravy, které si u Wheelsandmore můžete pořídit. Mezi ty další patří upravené brzdové třmeny v mnoha barvách, což je jen designový prvek, ale tuner již pracuje i na novém výfukovém potrubí.

Přečtěte si také:  Tohle je luxusní tuning na druhou. Mansory upravil Mercedes Maybach třídy S a vsadil hlavně na eleganci a výkon

Jenže německý úpravce se neomezil jen na design, nýbrž už připravil i úpravu řídící jednotky. Z motoru V8 s objemem 4.0 litru a s dvojitým přeplňováním nabídne v sérii 537 kW/730 koní a točivý moment 800 Nm. Po chiptuningu je to ale dokonce 580 kW/789 koní a 870 Nm. Maximální rychlost se díky tomu zvýšila na 336 km/h (původně 325 km/h).

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *