Mad Max je jedním z nej filmů letošního roku, je o autech a o střílení, ačkoliv podle některých z těch, kteří ho už viděli, to není úplně film, u kterého byste přemýšleli. To, co ve filmu jezdí, vlastně nejsou auta v tom smyslu, jak je známe, ale spíš takové pojízdné pevnosti…

Kromě filmu by měla letos spatřit světlo světa také počítačová hra Mad Max, mělo by se tak stát už na podzim, a k této příležitosti zadaly společnosti Avalanche Studios a Warner Bros zakázku společnosti West Coast Customs, aby postavilo auto přímo z filmu Mad Max, které bude hru propagovat. Ryan Friedlinghaus, coby šéf West Coast Customs, se takového úkolu nezalek a auto postavil.

Výsledný vůz je filmový Magnum Opus. Auto stojí na podvozku Fordu Ranger, který pokrývá kovová karoserie Fordu Maverick ze sedmdesátých let minulého století s rámem, který se sice tváří jako kov, ale jde o laminát, jenž byl nalakován tak, aby jako kov pouze vypadal.

Na videu nám auto ukáže přímo majitel firmy West Coast Customs, Ryan Friedlinghaus, a americký rapper Tauheed Epps, známý pod přezdívkou 2 Chainz, či dříve jako Tity Boi.