Bentley Continental GT je velké kupé, ačkoliv může mít pod kapotou velký a velmi silný motor, není to sportovní náčiní. Je to spíše pohodlné GT na dlouhé přesuny. Jenže, co když se vám doma jedno takové Bentley “válí”, o kousek vedle na vás mrká big block Chevrolet a jste dostatečný blázen na to, aby vás napadlo tyhle dvě veci spojit?

Osmačtyřicetiletý opravář hodinek, Steve Neimantas, takový “případ” je. Svůj upravený Bentley představí již tento víkend na závodní dráze Santa Pod Raceway, kde se bude konat šampionát FIA European Drag Racing Championships. Závodit bude v kategorii Street Eliminator. Podle pravidel se do této kategorie mohou přihlásit pouze vozy, které mají platnou silniční homologaci!

Stevův Bentley měl pod kapotou původně motor W12 o objemu 6,0 litru, bylo to ale málo. Pod dlouhou přední kapotu putoval motor o poznání větší. Nyní ho pohání moto Chevrolet V8 o neskutečném objemu 10,2 litru, kterému k výkonu 3 082 (!!!) koní pomáhají dvě obrovská turbodmychadla.

Když se na auto podíváte, na první pohled ho – až na jiná kola a pneumatiky – nerozeznáte od sériového vozu. Změny musíte zkoumat důkladněji. Interiér dostal prvky z karbonu, zadní sedačky chybí, naopak je tady ochranný rám.

Úpravu prováděla společnost Webster Race Engineering a motor ladila a upravovala společnost Steve Morris Engines. Práce trvaly osm měsíců a vyšly přibližně na 250 tisíc dolarů (asi 5 milionů Kč).