Jistě vám neunikl víkendový případ z amerického Wisconsinu, při kterém byl policisty postřelen řidič černé barvy pleti. Jako už několikrát, i tentokrát to vyvolalo obrovskou vlnu protestů a násilných nepokojů. A i tentokrát se protestující naprosto nesmyslně vybíjeli na všem, co jim stálo v cestě.

Odnesl to celý autosalon a navíc další stovka aut zaparkovaných v jeho okolí. Vše začalo tím, že jeden z demonstrantů rozbil zadní okno zaparkovaného auta a hodil dovnitř světlici. Ta zapálila interiér a pak už to šlo velmi rychle. Požár se od jednoho auta rozšířil dál a už jej nebylo možné zastavit. Z místa se navíc ozvala malá exploze.

Přečtěte si také:  Protestující v Americe demolují vše, co jim přijde pod ruku. Uchráněno nebylo ani Porsche 911 GT3 RS

Majitel dealerství policii řekl, že na pozemku měl zaparkováno více než 100 aut. Některá řádění protestujících přežila, ale většina z nich je zcela zničená buď plameny, nebo dalšími lidmi. Celková výše škody zatím není vyčíslena, ale cena jednoho auta je průměrně asi 10 000 dolarů, tedy přibližně 220 000 Kč. Prodejce měl na pozemku pár levnějších aut, ale kromě nich také nejnovější luxusní modely značek BMW, Mercedes-Benz nebo Land Rover.