2021-suzuki_jimny_n1- (4)

Malý off-road Suzuki Jimny měl v Evropě, včetně České republiky poměrně dlouhou prodejní pauzu, která byla způsobena přísnými emisemi. Teď se ale na trh vrací, ovšem nikoliv jako osobní vůz, ale jako užitkový N1. Ani tak si ho ale jen tak nekoupíte.

Suzuki vyřešilo vysoké emise modelu Jimny poměrně chytře. Z původně malého osobního auta udělalo malý užitkáč. Kvůli tomu je nyní jen dvoumístný, ale zadní sedadla byla i předtím spíše navíc. Pokud jste na nich někoho vezli (a moc místa na nich nebylo), tak už jste prakticky neměli kufr. Teď je za předními sedadly přepážka, oddělující prostor pro posádku a náklad.

Přečtěte si také:  Test Suzuki Jimny 1.5 VVT 5MT 4×4 AllGrip (2020)

Mohlo by se tedy zdát, že to problém s koupí auta vyřeší, ale bohužel to tak není. Podle magazínu autorevue.cz bude Suzuki Jimny i tak nedostatkovým zbožím, a to přestože jeho ceny vzrostla. Do České republiky má v letošním roce dorazit jen 45 vozidel, což rozhodně není vysoké číslo a pokud jste to se svým prodejcem neprobrali, možná se na vás nedostane…

České zastoupení automobilky nacenilo Suzuki Jimny N1 na cenu 543 900 Kč. Mezi příplatkovými prvky ale nenajdete prakticky nic dalšího, než dvoubarevný metalický lak za 9 tisíc korun. Výbava je dostatečná a zahrnuje vše, co moderní posádka na palubě auta potřebuje. Kompletní ceník je ke stažení zde.

Přečtěte si také:  Prodloužené Suzuki Jimny přijde už příští rok. Má dostat i mild-hybridní turbomotor

Stejný je s původním osobním Suzuki Jimny i motor. Tím je atmosféricky plněný čtyřválec 1,5 litru s pětistupňovou manuální převodovkou (předtím byl k dispozici i automat) a s přiřaditelným pohonem všech čtyř kol. Motor s výkonem 75 kW/102 koní a točivým momentem 130 Nm auto rozjede na 145 km/h.

Leave a Reply