Vývojový program osmé generace Rolls-Royce Phantom, který je považován za „Nejlepší vůz na světě“, pokročil o další významný krok vpřed. Fotky zcela nové celohliníkové platformy, která se vyvíjí v hlavním sídle Rolls-Royce v Goodwoodu, ukazují, jakým způsobem projekt postupuje a jak nový Phantom vzniká. Tato zcela nová hliníková platforma se stane základem nejen nového modelu Phantom, který na trh dorazí v roce 2018, ale také dalších budoucích modelů Rolls-Royce.

Poptávka po všech čtyřech modelech současného Phantomu VII zůstává od letošního únorového oznámení, že bude nahrazen novou generací, i nadále vysoká. Příznivci značky a znalci skutečného luxusu, kteří nehodlají slevovat ze svých vysokých požadavků na unikátní super-luxusní automobil, si rozebrali všech zbývajících 50 kusů modelů Phantom Coupé a Drophead Coupé z kolekce Zenith Collection.

Kromě toho si tito lidé a mnozí prodejci Rolls-Royce po celém světě žádají další zakázkové kolekce a jedinečné kusy špičkové limuzíny Phantom ještě před tím, než bude 31. prosince 2016 uzavřena výrobní linka. Jako projev uznání automobilka Rolls-Royce připravuje vysoce individualizované vozy, které budou až do konce roku 2017 nabízeny s cílem uspokojit vysokou poptávku.

Torsten Müller-Ötvös, generální ředitel Rolls-Royce Motor Cars, k tomu řekl: „Abych parafrázoval Marka Twaina, zprávy o skonu Phantomu jsou značně přehnané. Obrovská poptávka po Phantomu VII, kterou budeme schopni uspokojit až do konce roku 2017, zcela jasně dokazuje, že pokud jde o nákup super-luxusního vozu, zákazníci Rolls-Royce a příznivci skutečného luxusu nehodlají akceptovat žádné kompromisy a nenechají se zlákat výrobci běžných luxusních vozů. Jsem hrdý a nadšený, že mohu oznámit, že nový Phantom je na cestě – a půjde o moderní a nádherný Phantom, který bude těžit ze své role vlajkové lodi celosvětového luxusu.“

rolls-royce-phantom-vyvoj-nove-generace