181018-SKODA-zKvasin-Qasiny-01-1920x1313

Výrobní závod ŠKODA AUTO slaví zahájení sériové výroby: Z Kvasin se staly ‚Qasiny‘

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Škoda - 18. 10. 2016


Od dnešního dne sjíždí ve výrobním závodě společnosti ŠKODA AUTO ve východočeských Kvasinách z linky nový model KODIAQ. Při této příležitosti byla obec Kvasiny na jeden den přejmenována na ‚Qasiny‘.

Touto akcí ŠKODA navazuje na mezinárodní komunikační kampaň, která vyvolala značnou pozornost už v květnu letošního roku. Tehdy byl aljašský ostrov KODIAK na jeden den přejmenován na KODIAQ. Na oslavu zahájení výroby modelu ŠKODA KODIAQ v závodě v Kvasinách nyní následovalo symbolické jednodenní přejmenování Kvasin na ‚Qasiny‘. Akci podpořilo i vedení obce Kvasiny, které v rámci akce společně se ŠKODA AUTO přelepilo název obce na některých informačních tabulích.

„V posledních letech bylo označení ‚Made in Kvasiny‘ nerozlučně spjato především s modely ŠKODA SUPERB a YETI,“ říká vedoucí závodu Jiří Černý. „Od dnešního dne vstupuje do rodiny našich produktů také nový model KODIAQ. Všichni zaměstnanci jsou hrdí na to, že byl první vůz ŠKODA KODIAQ vyroben v ‚Qasinách‘,“ dodává Jiří Černý.

181018-SKODA-zKvasin-Qasiny-02-1920x1280-1

„Obec Kvasiny a závod ŠKODA AUTO jsou nerozlučně spjaté už po desetiletí,“ říká starostka obce Kvasiny Alice Nováková. „Při zveřejnění jména nového automobilu z Kvasin nás inspirovala akce starostky města KODIAK na Aljašce, která nechala ostrov při této příležitosti na jeden den přejmenovat na KODIAQ. Na tabuli, označující začátek naší obce, tak dnes byly QASINY,“ dodává starostka.

Automobilku ŠKODA a obec Kvasiny, čítající 1 400 obyvatel, pojí partnerství, trvající již od poloviny čtyřicátých let. V roce 1946 sjel v této české obci poprvé z linky vůz značky ŠKODA. V letech 1958 až 1964 se tu vyráběl jeden z nejznámějších modelů značky: ŠKODA FELICIA. I model 110 R Coupé se vyráběl v Kvasinách. Dnes zde vznikají tři modely značky ŠKODA: YETI, SUPERB, resp. SUPERB COMBI a nově také model KODIAQ.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru