Výrobce vozů Fisker zvolil pro vývoj systému řešení Dassault Systèmes

Autor: Pavel Srp - 5. 1. 2012


Prémiová ekologická automobilka Fisker Automotive zvolila pro vývoj svých elektrických modelů Karma a Surf softwarové řešení CATIA a ENOVIA od společnosti Dassault Systèmes. Integrovaný softwarový balík CATIA umožnil výrobci pracovat na jediné architektuře pro všechny dílčí části od kabeláže po finální provedení karoserie. ENOVIA sloužila ke správě a řízení projektových dat pocházejících z různých částí světa. Společnost Fisker použila během vývojového procesu také řešení 3DVIA a SIMULIA.

Funkce řešení CATIA výrazně ulehčují proces projektování. Díky němu mají projektanti více času osvojit si a testovat nejrůznější nástroje, jenž mohou přispět ke snížení spotřeby energie a zároveň usnadňují recyklaci a obnovu použitých materiálů. Společnost Fisker si vybrala řešení CATIA, aby optimalizovala faktory, které mají vliv na využití energie vozidla (aerodynamika, valivý odpor nebo váha vozu).

Na projektování a výrobě vozů se podílí značný počet dodavatelů. Řešení ENOVIA tak poskytlo výrobci možnost integrovat a spravovat všechny informace mezi dodavateli a zároveň sledovat změny a identifikovat nejlepší pracovní postupy. Tento přístup, společně s jedinečným způsobem projektování společnosti Fisker Automotive, pomohl automobilce rychle uvést na trh model Surf. Díky integrované digitální projektové platformě nebyl první vyrobený Surf jen prototypem, nýbrž hotovým modelem.

[nggallery id=169]

Tisková zpráva/-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru