klice od auta

Výhody a nevýhody online nakupování ojetých aut

Autor: Komerční sdělení -   17. 9. 2021


Internet vládne světu a do online prostředí se přesouvá stále více a více činností, o kterých jsme si dříve ani neuměli představit, že by se mohli odehrávat jinak než při fyzickém kontaktu s prodejcem. Mezi takové činnosti nepochybně patří i nakupování nových i ojetých vozů. Online prodej aut samozřejmě urychlila i stále ještě probíhající pandemie koronaviru, trh by k němu ale pravděpodobně došel i bez ní. Je tedy na místě začít se blíže seznamovat s výhodami i nevýhodami online autobazarů. Jaké jsou?

Jak si představit online autobazar?

Online nakupování aut si umí představit každý, kdo si někdy v e-shopu kupoval cokoliv jiného, ať již to bylo oblečení nebo třeba nábytek. Pravý autobazar online funguje tak, že zákazník si na základě internetové prezentace vybere vůz a následně je online i vyřízena smlouva a vyřešena platba, stejně jako dodávka zboží zákazníkovi. Jde prostě o e-shop se vším všudy.

Přečtěte si také:  Skoro polovina řidičů stále chce vlastní automobil. Na boom elektromobility si ČR bude ještě muset počkat

Zatímco u oblečení nebo zařízení do bytu jsme si na tento koncept už zvykli, u aut to je přece jen novinka. Je tedy třeba se podobného nákupu bát, anebo je na místě ho spíše vítat?

Výhody nakupování v online autobazaru

Největší výhodou nakupování aut v online bazarech je především maximální pohodlí. Člověk nemusí objíždět bazary v blízkém i vzdáleném okolí bez jistoty, že v nich nalezne to, co chce. Zvolí-li nakupování tímto moderním způsobem, vozy si může vybírat ze svého obývacího pokoje, nebo třeba z ložnice.

Řada lidí má však přesto z online nákupu ojetých aut stále strach a považuje jej za velké riziko. Ve skutečnosti je to trochu jinak. Protože online nákup ojetých vozů se řídí obecnými pravidly pro elektronické obchody, zákazník má právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od nákupu. Nákup ojetiny online je tak z tohoto pohledu naopak naprosto bezpečný. Je tedy čas odhodit strach a začít shánět nový vtipný přívěsek na klíče od auta? Anebo přece jen existují nějaká rizika?

Rizika nakupování v online autobazaru

Rizika při online nakupování se až překvapivě shodují s těmi, na které si musíte dát pozor při klasické návštěvě autobazaru. Samozřejmě, i v online prostředí se najdou prodejci, kteří se snaží prodat vozy, jejichž vady budou všemožně zakrývat.

Když si budete prohlížet auto na fotkách, je možné, že nějakou vadu přehlédnete. To se vám ale upřímně řečeno může stát i v kamenném autobazaru. Nezapomínejte také na možnost vrátit vůz do 14 dnů bez udání důvodu.

Přečtěte si také:  Lidé se snaží prodávat čím dál více aut v exekuci. Kupující by si měli dávat velký pozor

Existuje nepochybně riziko, že problém objevíte až později. V takovém případě záleží na tom, jak je napsaná kupní smlouva. Tu je třeba si vždy pročíst opravdu pečlivě. Ani toto ale není nic, co by pro online autobazar neplatilo stejně jako pro ten kamenný. Obecné pravidlo o tom, že přednost byste měli dávat prověřeným firmám s dobrými referencemi platí i v tomto případě.

Nové auto si zaslouží také pěkné doplňky, proč je nenakoupit výhodně v akci? S nimi si svůj vůz užijete ještě lépe!

Štítky: ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *