O hořících autech vás bohužel čas od času informujeme. Určitě víte, že hasiči jsou u takového požáru většinou velmi rychle a samotný zákrok zpravidla netrvá déle než pár minut. Vypadá to velmi jednoduše, vlastně taková hasičská rutina. Jenomže není ‚požár motorového vozidla‘ jako ‚požár motorového vozidla‘. Před několika málo dny hasiči z jihomoravského kraje zasahovali u požáru automobilového jeřábu. Na místě nakonec zasahovalo deset jednotek a na záběrech z místa to vypadá spíše jako z natáčení Kobry 11. Nechybí výbuchy, jiskřící elektřina a létající pneumatiky. Jen v té televizi to vypadá jako větší pohoda.

Jeřáb začal hořet krátce po poledni v Kozlanech na Vyškovsku. Už když hasiči dorazili na místo, byl celý v plamenech. Situaci dále popsal Jan Dvořák, tiskový mluvčí hasičů: „Vlivem požáru postupně vybouchly všechny pneumatiky na voze a odlétly několik metrů daleko. Požár poškodil elektrické vedení u silnice a hrozilo zranění elektrickým proudem. Hasiči museli počkat, až energetici vypnou elektrický proud v obci, aby mohli začít účinně hasit.“

Zaseklé kolo zapříčinilo vážnou nehodu a požár. Řidič naštěstí přežil

Výbuchy pneumatik poškodily skleněné výplně oken na třech rodinných domech. Jedna pneumatika poškodila fasádu a střechu rodinného domu. Druhá vlétla oknem do místnosti, kde způsobila požár. Třetí pneumatika letěla do křoví a nezpůsobila žádné větší škody. Jeden z domů prohlédl statik, aby vyloučil poškození budovy. Plameny poškodily také elektrické vedení. Výše škody je v šetření a dle vyjádření vyšetřovatelů bude v řádech miliónů korun.

Celý zásah nakonec trval asi 40 minut a z jeřábu na silnici a do blízkého potoka vyteklo velké množství nafty a hydraulického oleje. I to ale zasahující hasiči nakonec vyřešili. Výbuchy byly tak silné, že tlakové vlny srazily na zem několik lidí. Dva hasiči byli nakonec odvezeni do nemocnice, ale budou v pořádku.