Vrchol německé preciznosti. ABT veze do Ženevy Audi RS5-R

Autor: Anina Russová - 31. 1. 2018


Jen těžko se dá pochybovat o tom, že Audi RS 5 Coupé je velmi rychlé auto. Jenomže když se k něčemu přimotá německý úpravce ABT, dá se očekávat, že pojem „rychlost“ rázem dostane zcela nový rozměr. Špatnou zprávou ale je, že ABT Sportsline dá vzniknout jen 50 kusům, které si zcela jistě najdou velmi rychle své majitele.

Ženevský autosalon je největší evropskou přehlídkou automobilismu, a tak je jasné, že zaujmout zde dá práci. ABTu se to ale letos zcela jistě podaří. Vsadil totiž na RS 5 Coupé, které má pod kapotou fantastický, dvěma turbodmychadly přeplňovaný agregát o objemu 2,9 litru, jehož výkon je po zásahu tunerů 530 koní a točivý moment 690 Nm. Tyto hodnoty autu zajišťují zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy, což je o 0,3 sekundy lepší čas než se sériovým naladěním motoru.

ABT k tomuto přidal ještě nová, lehká 21palcová kola, ostře tvarovaný bodykit, trochu karbonu, a hlavně nové odpružení. Nové je i výfukové potrubí, jenž nabídne skvělý zvukový doprovod, ale také dvě dvojice karbonových koncovek vykukujících z velmi odvážně tvarovaného difuzoru.

Takřka k dokonalosti je vyladěný i interiér, jenž je čalouněn kombinací kůže a Alcantary a doplňuje ho také spousta karbonu. Samozřejmě zde nechybí plaketka s označením pořadového čísla konkrétního vozu.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek