Vozy Citroën DS3 a DS3 Cabrio dostanou nová Full LED světla a další vychytávky – foto + video

Autor: Tisková zpráva - 23. 5. 2014


Vozy DS3 a DS3 Cabrio jsou opatřeny novými světlomety, které v sobě ve světové premiéře spojují xenonovou technologii, technologii LED a nové směrovky s posuvem světla.

Tyto světlomety dodávají vozu výrazný pronikavý pohled a zajišťují výjimečnou kvalitu osvětlení jak u potkávacích, tak u dálkových světel. Tok světla je díky společnému použití 3 LED modulů a jednoho xenonového modulu silný, široký, homogenní pro větší viditelnost a komfort při jízdě v noci. Tento nový pohled umožňuje snížit spotřebu energie o 35 % u potkávacích světel a o 75 % u dálkových světel. Standardní životnost LED diod je více než 20 000 hodin, takže jsou 20× trvanlivější než halogenové žárovky.

Nový světelný podpis je inspirovaný koncepčními vozy Numero 9 a Wild Rubis a nezávislé moduly připomínají tvarem diamant. DS3 dostala směrovky s posuvem světla; jedinečná inovace, která diváka okouzlí již na první pohled.

Nový světelný podpis doplňují denní světla s LED diodami, díky nimž jsou vozy DS3 a DS3 Cabrio velmi snadno rozeznatelné. Vzadu jsou oba modely vybaveny zadními světly s diodami a 3D efektem. Vrcholem elegance je to, že je toto 3D světlo opatřeno chromovaným logem DS zasazeným do černě embosovaného rastru DS.

Vozy DS3 a DS3 Cabrio tak nabízejí hi-tech výkonný světelný podpis, který představuje to nejlepší z technologie osvětlení.

Nové možnosti úprav na míru

Aby byly vozy DS3 a DS3 Cabrio jedinečné a stále svůdnější, jsou součástí nabídky i nové prvky výbavy a nové možnosti osobních úprav na míru.

Vůz DS3 tak může nabídnout laserem vyryté motivy na liště palubní desky a sítotiskový vzor na zadních bočních oknech. Tyto dva nové moderní postupy přinášejí motiv odrážející pařížský původ vozu DS. Úprava nazvaná „Irrésistible Paris“ (Neodolatelná Paříž) evokuje eleganci pařížské architektury díky vlysu s legendárními památkami, jako je Eiffelovka nebo Vítězný oblouk.

Barevnou škálu karoserií navíc doplňuje nový perleťově bílý odstín Blanc Nacré, v nabídce se objevuje i nové čalounění a nová hliníková 17palcová kola s diamantovým výbrusem.

Součástí příplatkové nebo sériové nabídky (dle úrovně výbavy) zůstává kožené čalounění Nappa Crescendo v provedení Bracelet, jehož mimořádná kvalita je důkazem know-how DS. Toto jedinečné know-how je výsledkem práce nejlepších čalounických mistrů a dlouhé tradice francouzského kožedělného průmyslu.

CL 14.063.001 - GIF ANIME

Nové výkonné a úsporné motory

Vozy DS3 a la DS3 Cabrio jsou uznávány pro své živé dynamické výkony při řízení, jichž je dosahováno i díky nízkému tužšímu podvozku, a pro rychlou reakceschopnost za všech okolností. Důkladná pečlivost při koncepci a přesné provedení posilovače řízení zajišťují dokonalou stabilitu jízdy ve zvolené dráze a výrazný pocit kontroly a bezpečnosti v každém okamžiku jízdy. Jedním slovem, jde o dokonalou syntézu dynamiky a komfortu, zdroj radosti z řízení.

Nabídka motorů se rozšiřuje o nový benzínový nebo dieselový motor, které již dnes splňují budoucí normu Euro 6 a které opět o něco obohacují dynamické pocity z řízení.

U naftových motorů jde o motor BlueHDi 120 a BlueHDi 100. Tyto výkonnější a ekologicky úspornější motory představují skutečnou technologickou špičku. Motory BlueHDi využívají technologii SCR (Selective Catalytic Reduction), která dokáže výrazně snížit emise oxidů dusíku (- 90%). Systém SCR je zabudovaný hned před filtr pevných částic s aditivem, a umožňuje tak snížit emise CO2.

Vůz DS3 je tak vybaven nejčistšími motory ve svém segmentu: motor BlueHDi 100, Best in Class, s verzí s emisemi 79 g CO2/km a motor BlueHDi 120 s emisemi 94 g CO2/km. Tyto motory mají rovněž nižší spotřebu paliva (3,0 l/100 km u motoru BlueHDi 100 a 3,6 l/100 km u motoru BlueHDi 120), a přitom vykazují výjimečné výkony.

U benzínových motorů si DS 3 zachovává „závodní“ motor Racing o výkonu 207 koní a motor THP 155. Oba tyto motory jsou jednomyslně uznávány pro svou energičnost a pružnost již od nejnižších otáček. Vůz je rovněž nabízen s motorem e-VTi 82 ETG z kategorie PureTech, který již dnes splňuje budoucí normu Euro6. Tento motor, který je jak úsporný (4,1 l /100 km ve smíšeném režimu), tak ekologický (95 g CO2/km), je nabízen s pilotovanou převodovkou ETG (Efficient Tronic Gearbox). Tato pětistupňová převodovka je vybavena funkcí pojezdu a optimálního mapování pedálu umožňující lepší dávkovatelnost pro hladké rozjíždění a příjemnější řízení.

Nové technologické moderní prvky výbavy

Vůz DS 3 je oceňován pro svůj uživatelský komfort, k němuž přispívá 5 plnohodnotných míst a největší zavazadlový prostor ve své kategorii, ať už jde o verzi sedan nebo kabriolet. Vůz DS 3 je navíc vybaven technologickými moderními prvky výbavy usnadňujícími každodenní život ve městě.

U vozů DS3 a DS3 Cabrio se totiž poprvé objevuje automatický systém brzdění Active City Brake, který umožňuje zabránit menším kolizím při nízké rychlosti. Laserové čidlo s malým dosahem umístěné v horní části čelního skla detekuje vůz jedoucí stejným směrem nebo stojící před autem. Při jízdě do 30 km/hod čidlo spouští v případě potřeby automaticky brzdění, aby nedošlo ke kolizi.

Pro snadnější každodenní manévrování mohou být vozy DS3 a DS3 Cabrio rovněž vybaveny zpětnou parkovací kamerou spojenou s navigačním systémem eMyWay.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru