Volvo se chystá do infotainmentu integrovat služby Google Assistant, Google Play Store a Google Maps

Autor: Tisková zpráva -   12. 5. 2018


Volvo oznámilo, že spolupracuje se společností Google na integraci hlasově ovládaných aplikací Google Assistant, Google Play Store, Google Maps a dalších služeb Google do své příští generace infotainment systému Sensus, který bude vycházet z operačního systému Android společnosti Google.

Partnerství automobilky Volvo Cars se společností Google rozšíří možnosti interakce zákazníků s vozy značky Volvo, které tím získají na větší atraktivitě. V palubním systému budou integrovány aplikace a služby vyvinuté společnostmi Google a Volvo Cars, přičemž budou prostřednictvím obchodu Google Play k dispozici tisíce doplňkových aplikací optimalizovaných a přizpůsobených infotainment systémům postaveným na platformě Android.

Protože nová generace uživatelského rozhraní Sensus poběží na operačním systému Android, nové aplikace a softwarové aktualizace budou k dispozici v reálném čase a využívat je bude možné automaticky. Tím pádem budou budoucí vozy Volvo schopny reagovat na potřeby zákazníků a nabídnout řidičům aktuální informace a prediktivní služby.

„Přenesení služeb Google do vozů Volvo urychlí inovování v oblasti konektivity a posílí náš vlastní vývoj aplikací a online služeb,“ uvedl Henrik Green, senior viceprezident pro výzkum a vývoj ve společnosti Volvo Cars. „Již brzy budou mít řidiči vozů Volvo přímý přístup k tisícům palubních aplikací, které jim usnadní každodenní život a dodají jejich cestám mnohem zábavnější rozměr.“

Funkce Google Assistant vytvoří ve voze centrální rozhraní pro ovládání hlasem. To řidičům umožní pracovat se systémy, jako je klimatizace, ovládat hudební aplikace nebo posílat zprávy. Uvedený způsob interakce přispěje ke snížení míry rozptylování řidiče, který nebude muset při ovládání palubních funkcí spouštět oči ze silnice.

Součástí příští generace uživatelského rozhraní Sensus bude také aplikace Google Maps, jež řidičům nabídne v reálném čase aktuální mapy a dopravní informace, aby měli neustálý přehled o dopravní situaci. Systém navíc v případě potřeby řidičům proaktivně doporučí alternativní trasu.

Oznámení vychází ze strategického partnerství společností Volvo Cars a Google, které odstartovalo v roce 2017, kdy automobilka Volvo Cars prohlásila, že bude nová generace jejího infotainment systému založena na platformě Android společnosti Google. První systém vycházející z platformy Android bude uveden na trh během několika příštích let.

Přečtěte si také:  Citroën a Astérix: Dvě legendy francouzské kultury se setkávají ve filmu „Asterix a Obelix: Říše středu“

Automobilka Volvo Cars se zavázala rozvíjet strategická spojenectví s třetími stranami za účelem rozšíření nabídky online služeb pro zákazníky značky Volvo, čímž se chce chopit šance, kterou nabízí současný přerod v automobilovém průmyslu.

Švédská automobilka současně pokračuje ve vývoji vlastních aplikací, softwarů a online služeb, na kterých pracuje rozrůstající se základna softwarových inženýrů skupiny Volvo Car Group.

„Partnerství se společností Google představuje pro automobilku Volvo Cars důležité strategické spojenectví,“ řekl Henrik Green. „Platforma Android, služby Google a pracovní aliance Google, která zahrnuje domácí vývojáře a inženýry z celého světa, nám pomohou dále vylepšovat jízdní zážitek ve vozech Volvo.“

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *