Volvo S90: teaser před autosalonem v Detroitu

Autor: Jan Karlík - 22. 11. 2015


Volvo si pro nás nachystalo dvojici obrázků, které lehce naznačují a prezentují vzhled nového top modelu, limuzíny S90. Pokud nás pravidelně sledujete, pravděpodobně vás ani jeden obrázek nepřekvapí. Díky čínskému výrobci hraček máme totiž už dost jasnou představu o tom, jak bude nové Volvo vypadat. A díky šikovným fotografům známe také interiér.

Volvo S90 1

Nicméně švédská automobilka potvrdila představení nového modelu právě na lednový detroitský autosalon NAIAS 2016 a samozřejmě dělá, že žádný model 1:43 nikdo neviděl. Vypouští na internet dvě designové skici, jedna ukazuje boční siluetu sedanu vyšší střední třídy, tedy pohled, který nám fotky neukázaly. Druhý zobrazuje detail zadních svítilen, stylizovaných do podoby dvou písmen C.

Volvo S90 nebude se svým předchůdcem, modelem S80, mít mnoho společného. Design se totiž dosta zásadně inspiruje novým SUV XC90, od kterého si kromě interiéru vypůjčí také stylizaci světlometů do „Thorova kladiva“.

Novinka by měla nabídnout také větší rozvor a celkově bude v porovnání s předchůdcem objemnější. I tak by ale díky rozsáhlému využití hliníku a nové platformě měla být lehčí. Bude muset. Protože bohužel i v případě nového S90 se dočkáme pouze čtyřválcových motorů! Vrcholnou motorizaci, kterou si lehce spletete podle označení s osmiválcem, má být hybrid s 293 kW z modelu XC90 T8 Twin Engine. Pokud chce nová S90 konkurovat Mercedesu třídy E, Audi A6 a BMW řady 5, absenci šestiválcových jednotek vidíme jako zásadní nevýhodu.

Volvo S90 2

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru