2024 Volkswagen ID7 GTX

Volkswagen začíná prodávat elektromobily ID.7 GTX s 340 koňmi a ID.7 Pro S s dojezdem až 709 kilometrů

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Volkswagen - 21. 6. 2024


Volkswagen pokračuje v rozšiřování nabídky v rámci modelové řady ID.7. Jako první oslavil světovou premiéru nový model ID.7 GTX – sedan s elektrickým pohonem všech kol o výkonu 250 kW/340 koní. Předprodej v České republice byl právě zahájen s cenami od 1 845 900 Kč.

Současně byl spuštěn také předprodej již v březnu představených modelů ID.7 Tourer GTX (od 1 865 900 Kč), ID.7 Pro S (od 1 578 900 Kč) a ID.7 Tourer Pro S (od 1 598 900 Kč). Stejně jako ID.7 GTX má i ID.7 GTX Tourer elektrický pohon všech kol o výkonu 250 kW. Modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S s pohonem zadních kol poskytují nejvyšší výkon 210 kW/286 koní. Všechny čtyři nové verze modelu ID.7 jsou vybaveny baterií o kapacitě 86 kWh a čeští zákazníci je mohou objednávat také akční model People s cenovým zvýhodněním více než 200 000 Kč.

Volkswagen ID.7 GTX: sprint za 5,4 sekundy

Nový model ID.7 GTX je společně s novou karosářsky prodlouženou verzí ID.7 Tourer GTX aktuálně nejvýkonnějším elektromobilem značky Volkswagen. Sedan zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,4 sekundy. Fascinující je dynamická síla výkonu 250 kW, která je k dispozici během zlomku sekundy. ID.7 GTX přenáší hnací sílu na vozovku díky elektrickému pohonu všech kol, který zajišťují dva elektromotory, jeden na přední a druhý na zadní nápravě.

U sportovního modelu byl podle metodiky WLTP naměřen dojezd na jedno nabití až 595 km. Při nabíjení sady akumulátorů modelu ID.7 GTX stejnosměrným proudem z rychlonabíjecího stojanu lze využívat nabíjecí výkon až 200 kW. Za optimálních podmínek trvá nabití 86kWh baterie z 10 na 80 procent pouhých 26 minut.

Nové ID.7 GTX se vizuálně odlišuje přední a zadní partií v originálním designu GTX. Tento sedan se navíc vyznačuje výrazně rozšířenou sériovou výbavou. Mezi vnější znaky patří nová 20“ kola „Skagen“ z lehké slitiny s leštěným povrchem a „světlomety IQ.LIGHT LED Matrix“ doplněné osvětlenými logy Volkswagen na přídi a zádi. Světelný design je individualizován ve sportovním stylu GTX světelnými prvky v prostoru pro přívod vzduchu na přední partii. Interiér zušlechťují prvky, jakými jsou vyhřívaná sedadla s červeným kontrastním prošíváním a perforovaným nápisem GTX na opěradlech. Specifický design GTX má rovněž multifunkční volant s červeným prvkem uprostřed a červeným prošíváním. Interiér modelu ID.7 GTX má ambientní osvětlení s výběrem 30 barev světla.

Volkswagen ID.7 GTX Tourer

Mezi další prvky sériové výbavy patří bezdrátová aplikace „App-Connect“ pro Apple CarPlay a Android Auto, head-up displej s rozšířenou realitou, hlasový asistent IDA s integrovaným chatbotem „ChatGPT“ (s umělou inteligencí), dvouzónová automatická klimatizace, bezklíčkový přístupový systém „Keyless Access“ se zapínáním vozidla tlačítkem a alarm. Jednou z řady nejnovějších technologií, dodávaných na přání, je parkovací asistent „Park Assist Pro“, který umožňuje ovládat parkovací procesy při zajíždění na parkovací místo a vyjíždění z něj prostřednictvím chytrého telefonu.

Volkswagen ID.7 GTX Tourer: Nejvýkonnější kombi VW

Předprodej nového modelu ID.7 GTX a dalších tří nových verzí se sadou akumulátorů o kapacitě 86 kWh byl právě zahájen. Nové kombi ID.7 GTX Tourer se od technicky identického sedanu GTX odlišuje v první řadě zadní partií.

Zavazadlový prostor modelu ID.7 GTX Tourer pojme při plně obsazeném pětimístném interiéru až 605 litrů zavazadel (opěradla zadních sedadel jsou v poloze Cargo), zatímco u sedanu ID.7 GTX to je maximálně 532 litrů. GTX tak v obou karosářských verzích nabízí stejně velký objem zavazadlového prostoru jako ostatní verze modelové řady ID.7. Totéž platí pro nejvyšší přípustné zatížení střechy 75 kg.

Nové kombi ID.7 GTX Tourer zrychlí z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Historicky nejvýkonnější kombi značky Volkswagen ujede podle metodiky WLTP na jedno nabití až 584 km.

Volkswagen ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S – 86 kWh místo 77 kWh

Model ID.7 byl doposud nabízen výhradně ve verzi „Pro“, vybavené ve všech případech sadou akumulátorů o kapacitě 77 kWh. Nové verze ID.7 Pro S jsou – stejně jako nové sportovní varianty ID.7 GTX – nyní sériově vybaveny akumulátorovou baterií s využitelnou kapacitou 86 kWh (celková kapacita: 91 kWh). Dojezd se tím citelně prodloužil. U nového kombi ID.7 Tourer Pro S vzrostl dojezd podle metodiky WLTP až na 690 km, u sedanu ID.7 Pro S dokonce až na 709 km. Obě karosářské varianty modelu ID.7 Pro S se tak svým dojezdem vyrovnají modelům poháněným spalovacími motory. Výbavou odpovídají modely ID.7 Pro S a ID.7 Tourer Pro S verzím „Pro“.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru