Více prostoru pro život na cestách. Volkswagen Tiguan je nejúspěšnějším SUV „Made in Germany“. Půl milionu lidí ročně se rozhoduje pro koupi tohoto všestranného vozu s pohonem předních nebo všech kol. V roce 2016 byla na trh uvedena druhá generace populárního SUV s logem VW. Volkswagen nyní rozšiřuje nabídku o nový Tiguan Allspace – svébytnou variantu bestselleru. Prostorový zázrak s rozvorem prodlouženým o 109 mm a o 215 mm delší karoserií. V kombinaci s větší variabilitou to znamená, že za dobrodružstvím může vyrazit více cestujících s ještě větším množství zavazadel. Tiguan Allspace, dodávaný na přání s uspořádáním interiéru 5+2, oslavuje svou evropskou premiéru na Ženevském autosalonu (9. až 19. března). Nové SUV značky Volkswagen vstupuje do segmentu mezi důvěrně známým „klasickým“ modelem Tiguan a modelem Touareg, terénním vozem vyšší třídy. Tiguan Allspace s objemem zavazadlového prostoru až 760 litrů je charismatickou alternativou pro všechny motoristy, kteří byli vzhledem ke svým požadavkům na vnitřní prostor dosud odkázáni spíše na vozy kategorie MPV. Při využití celé výšky interiéru až po strop a délky až k první řadě sedadel nabízí Tiguan Allspace zavazadlový prostor o objemu dokonce až 1920 litrů.

Tiguan Allspace s vyváženými proporcemi. Vývoj modelů Tiguan a Tiguan Allspace probíhal souběžně. Díky tomu se obě karosářské verze vyznačují rozhodným a suverénním vzhledem, který umocňují kola o průměru minimálně 17 palců. Pod vnějším designem modelu Tiguan je podepsán Marco Pavone z designérského týmu značky Volkswagen. „Zadní dveře modelu Tiguan Allspace jsme prodloužili. Abychom proporce přizpůsobili větší vnější délce, zvýšili jsme navíc kapotu motoru v přední části nad maskou chladiče,“ říká designér se specializací na exteriér. Pavone k tomu ještě dodává: „Zcela osobitá, nápadná linie zvýrazňuje při pohledu z profilu vzestupnou linii bočních oken za střešním sloupkem C.“

Tiguan Allspace ukazuje paralely s modelem Atlas pro americký trh. Tvarové řešení kapoty motoru a siluety přitom záměrně ukazuje paralely s dalším novým SUV značky Volkswagen, modelem Atlas, který byl vyvinut pro USA. Tiguan Allspace vizuálně připomíná Atlas při pohledu zpředu také nově navrženou maskou chladiče s chromovanými příčkami, které částečně zasahují až do světlometů. Mimořádně markantní je horní chromovaná lišta, která probíhá v celé šířce přední partie. Všechny verze modelu Tiguan Allspace jsou navíc sériově vybaveny granitově šedým panelem pro ochranu spodní části vozu.

Přečtěte si také:  Brzdění, nebo setrvačná jízda? Volkswagen vysvětluje inteligentní koncept rekuperace modelu ID.4

Dvě varianty přídě. Stejně jako „klasický“ Tiguan bude i Tiguan Allspace nabízen se silniční a terénní variantou přídě. Druhou z nich lze navíc objednat v rámci „paketu Offroad“, koncipovaného pro jízdu v terénu, společně s odolným krytem spodní části motorového prostoru, který sahá až k nárazníku. Terénní varianta přídě zvětšuje nájezdový úhel vpředu o 7 stupňů.

Nový tvar střechy. Všechny verze modelu Tiguan Allspace jsou sériově vybaveny podélnými střešními nosiči. Novým tvarem navíc disponuje i samotná střecha. Poprvé je u modelu Tiguan Allspace nahrazen rovný povrch střechy markantními prolisy, které připomínají klasické terénní vozy. Podélné prolisy procházejí v celé délce střechy. Je-li Tiguan Allspace vybaven panoramatickým posuvným střešním oknem o rozměrech 870 x 1364 mm, jsou prolisy samozřejmě jen v zadní části střechy.

Rozšířená výbava. Mezi další znaky nového modelu Tiguan Allspace patří rozšířená sériová výbava, v níž se zrcadlí postavení této novinky mezi klasickým modelem Tiguan a exkluzivním SUV Touareg. Již vstupní verze „Trendline“ zahrnuje výbavu doplněnou o řadu nových prvků, mezi něž patří již uvedené podélné střešní nosiče (černé), multimediální systém „Composition Colour“ včetně „paketu Connectivity“ (rozhraní pro telefon a vstup USB), multifunkční volant, ušlechtilé lichoběžníkové koncovky výfukové soustavy a variabilní podlaha zavazadlového prostoru. Ještě větší změny vykazují výbavové linie „Comfortline“ (navíc mj. elektrické ovládání zadního výklopného víka, stříbrné podélné střešní nosiče) a „Highline“ (jako „Comfortline“, navíc mj. přední světlomety LED a bezklíčkový přístupový systém „Keyless Access“). SUV navíc přichází s novou generací informačních a zábavních systémů. Vrcholný systém „Discover Pro“ disponuje – jako první v této třídě – ovládáním gesty.

Nová vstupní verze s výkonem 150 koní. Nabídka motorů pro nový Tiguan Allspace začíná od výkonu 110 kW/150 koní a sahá až ke 176 kW/240 koní (Tiguan s krátkým rozvorem: od 85 kW/115 koní). Základní cena v Německu bude cca 30 000 eur. Předprodej bude zahájen již v květnu, v prvních evropských zemích bude nové SUV uvedeno na trh v září.