Volkswagen přiveze do Wörthersee Golf GTI Clubsport S

Autor: Jan Karlík - 27. 4. 2016


Volkswagen přes veškeré problémy, ve kterých se teď potácí, rozhodně nezapomene na jedno velmi důležité výročí. Oslavencem je Golf GTI, tedy dostupný hothatch, který nabídne zábavné a svižné svezení v balíčku celkem běžného hatchbacku.

GTI verze všech generací Golfů se vyrábí již dlouhých 40 let a právě čtyřicetileté výročí hodlá automobilka oslavit na slavné tuningové akci u jezera Wörthersee. Napadá vás lepší způsob než nová limitovaná edice? Fajn, asi bychom si dokázali představit Golf GTI pro každého navštěvníka darem, ale to asi aktuální finanční stránka koncernu úplně nedovolí. Musíme se tak spokojit s limitovanou edicí s názvem Golf GTI Clubsport S. Ta by měla zastínit i současné nejsilnější GTI s přídomkem Clubsport.

Automobilka k této verzi zatím řekla jen několik málo nejzákladnějších informací, z nichž ta nejzajímavější se týká právě výkonu. Motor GTI Clubsport S totiž nabídne 310 koní (228 kW) a díky tomu se právě toto provedení nakonec stane nejsilnějším a nejrychlejším GTI v historii v automobilky. S upraveným motorem přichází také sportovní podvozek. Auto bude údajně nastavené pro Nürburgring. Přeloženo, na běžný provoz to bude dost tvrdá záležitost. GTI Clubsport S bude představeno 4. května při už tak velké slávě v rámci Wörthersee Tour 2016. Do prodeje by se nejsilnější Golf měl dostat někdy na podzim tohoto roku, jak moc limitovaná výroční edice bude, to je zatím ve hvězdách.

Volkswagen Golf GTI Clubsport S

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru