Volkswagen Polo R-Line pro Velkou Británii

Autor: Pavel Srp - 28. 4. 2012


Velkou Brittánii si v koncernu Volkswagen hýčkají a každou chvíli speciálně pro tamější trh představí nějaký ediční model. Poslední, o kterém jsme psali, byl ze španělské stáje. Tentokrát si britové budou moci užívat Volkswagenu Polo R-Line. První zákaznická auta se očekávají v červnu.

Polo R-line stojí na základu modelu Polo Match, které se na ostrovech nabízí v třídveřovém i pětidveřovém provedení, ale pouze s jedním motorem 1,2 TSI 77kW/105 koní. S tímto motorem auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy a maximální rychlost je 190 km/h.

Zvenku se Polo R-Line pozná podle sportovnějších nárazníků, zatmavených oken od B sloupku, masky chladiče s logem R-Line či nových 16″ litých kol Mallory. Do vnitřku vozu pak putovaly doplňky z kartáčovaného hliníku a i tady se několikrát opakuje logo R-Line.

Standardní výbava zahrnuje audiosystém se šesti reproduktory a možností připojení hned několika elektronických zařízení jakým je například Ipod nebo poloautomatickou klimatizaci.

Cena Volkswagenu Polo R-Line je stanovena na 15 195 anglických liber (cca 464 000 Kč) za třídveřové provedení a 15 815 liber (cca 483 000 Kč) za pětidveřovou karoserii.

[nggallery id=743]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru