Volkswagen oznámil definitivní ukončení výroby Kombi Van v Brazílii

Autor: Anina Russová - 23. 8. 2013


Končí jedna opravdu dlouhá éra, která nese název Volkswagen Kombi Van. Od roku 1957 se až dodnes vyrábí v Brazílii, ale německá automobilka oznámila, že výrobu téhle legendy ukončí. Poslední limitovaná edice s příznačným názvem “Last Edition” bude omezena na pouhých 600 kusů. Každý z těchto vozů bude mít na přístrojové desce plaketu s pořadovým číslem, lakovaný bude v modrobílém provedení, do vínku dostané také retro pneumatiky s bílým pruhem, tónovaná zadní okna a aby bylo opravdu všem jasné, o jaký vůz jde, dostane také samolepku z označením poslední edice “56 anos – Kombi Last Edition” .

Uvnitř bude čalounění ve stejných barvách jako zvenku karoserie – tedy v modré a bílé. Automobilka přidala také modré závěsy na okna a upravenou přístrojovou desku, kde milovníci hudby najdou jak MP3 přehrávač, tak USB slot. Navíc bude podsvícena červenými diodami.

Last Edition bude k dispozici pouze s jedním motorem – 1,4 litru, který řidiči nabídne 78 benzínových nebo 80 ethanolových koní. Propojen bude se čtyřstupňovou manuální převodovkou.

Cena poslední limitované edice je stanovena na 85 000 brazilských realů, což je v přepočtu asi 684 tisíc korun.

-AR-

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru