Volkswagen Golf R400

Volkswagen Golf R400: koncept čtyřset koňového hot-hatche se ukazuje v Pekingu

Autor: Pavel Srp - 19. 4. 2014


Počátkem roku se začalo mluvit o tom, že Volkswagen plánuje ještě zběsilejší Golf R. Měl být stejně výkonný jako „obyčejné“ eRko, ale o pár desítek kilogramů lehčí a znatelně ovladatelnější. To se nakonec nepotvrdilo, tedy potrvdilo, ale jen z části. Ještě zběsilejší Golf automobilka představila, ale dopadlo to nakonec trochu jinak.

Na autosalonu v Pekingu se totiž předvádí Volkswagen Golf R400. Jak už číslovka v názvu napovídá, na všechna čtyři kola (Haldex) posílá motor 2,0 TSI výkon 400 koní a točivý moment 450 Nm. Díky tomu dokáže s dvouspojkovým DSG  zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy (o sekundu rychleji než Golf R) a maximální rychlost udává výrobce až 282 km/h.

Celková hmotnost auta se navzdory obrovským kolů či velmi širokému bodykitu udržela na velmi slušné hodnotě kolem 1,4 tuny, a to zejména díky tomu, že je většina částí karoserie vyrobena z karbonu.

Bohužel jde jen o koncept, který se – podle Volkswagenu – do sériové výroby s největší pravděpodobností nepodívá. Není to škoda?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru