Volkswagen Golf R400

Volkswagen Golf R400: koncept čtyřset koňového hot-hatche se ukazuje v Pekingu

Autor: Pavel Srp -   19. 4. 2014


Počátkem roku se začalo mluvit o tom, že Volkswagen plánuje ještě zběsilejší Golf R. Měl být stejně výkonný jako „obyčejné“ eRko, ale o pár desítek kilogramů lehčí a znatelně ovladatelnější. To se nakonec nepotvrdilo, tedy potrvdilo, ale jen z části. Ještě zběsilejší Golf automobilka představila, ale dopadlo to nakonec trochu jinak.

Na autosalonu v Pekingu se totiž předvádí Volkswagen Golf R400. Jak už číslovka v názvu napovídá, na všechna čtyři kola (Haldex) posílá motor 2,0 TSI výkon 400 koní a točivý moment 450 Nm. Díky tomu dokáže s dvouspojkovým DSG  zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy (o sekundu rychleji než Golf R) a maximální rychlost udává výrobce až 282 km/h.

Přečtěte si také:  Volkswagen v nové reklamě znovu vsadil na driftující důchodkyni. Tentokrát si koupila elektrické ID.4

Celková hmotnost auta se navzdory obrovským kolů či velmi širokému bodykitu udržela na velmi slušné hodnotě kolem 1,4 tuny, a to zejména díky tomu, že je většina částí karoserie vyrobena z karbonu.

Bohužel jde jen o koncept, který se – podle Volkswagenu – do sériové výroby s největší pravděpodobností nepodívá. Není to škoda?

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *