Německá tuningová společnost SchwabenFolia prostě ví, jak zaujmout, a jak z auta, které by na první pohled mohlo zapadnout v davu, udělat něco víc. Jejich upravené Audi RS3 nebo Volkswagen Golf R20 si pozornost rozhodně zaslouží! A nezklamali ani se svým nejnovějším projektem! I tentokrát sáhli po Volkswagen Golf R20 šesté generace.

I když se v současné době oči všech fanoušků automobilky Volkswagen dívají do budoucna a očekávají Golf R již sedmé generace, SchwabenFolia se rozhodli ještě vzkřísit křivky a úspěch právě odcházející generace šesté. A rozhodně se jim to povedlo.

Vzhledem k tomu, jakou má model Golf základnu fanoušků po celém světě, je až s podivem, že s touto úpravou nepřišli dříve. Když si vybavíte v jakých barvách se Golf R prohání po silnicích, tak jde většinou o modrou, černou nebo stříbrnou. A to je nuda, to asi uznáte… Jenže ve SchwabenFolia jsou známí tím, že autům dávají neokouklané barvy, takže tohoto Golfa oblékli do fólie v nápadné žluté barvě s názvem Sunflower Matt Metallic. Opravdu slunčnice jak vyšitá. 🙂

Vše doplňují tmavě červená velká kola BBS obutá do nicotných pneumatik, takzvané stlačené tmy. Červený prý zvolili proto, aby ladila se zadními světly. Tomu říkám cit pro detail… 🙂

Pod kapotou se nic oproti sériovému Golfu R20 nezměnilo. Najdeme tam přeplňovaný benzínový čtyřválec 2,0 TSI o výkonu 270 koní, který prostřednictvím dvouspojkové převodovky DSG pohánívšechna čtyři kola.

Tak co říkáte na tuhle slunečnici? Mě se líbí a moc!

-AR-