Volkswagen ukáže na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, který se koná již od příštího týdne, Volkswagen Golf GTI Clubsport. Bude to dosud nejvýkonnější Golf GTI, který byl kdy vyroben a vznikne jako oslava 40. výročí verze Golf GTI. Volkswagen tak naváže na speciální modely k výročí 20, 25, 30 a 35 let. Koncept pro letošní tuningový sraz, jenž se každoročně koná u rakouského jezera Worthersee, tak dostává jasné barvy.

Pod kapotou bude čtyřválcový motor 2,0 TSI, který posílí na 195 kW/265 koní. Auto ale dostalo funkci, která po prošlápnutí plynového pedálu dočasně zvýší tlak turbodmychadla a krátkodobě zvedne díky funkci overboost výkon o dalších 10 % na 213 kW/290 koní.

Díky tomu dokáže tento speciální Golf GTI zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy za použití převodovky DSG, resp. za rovných šest sekund s manuální převodovkou (obě se šesti rychlostmi) a uhánět maximální rychlostí 249 km/h (DSG), resp. 250 km/h (manuál). Už jste tedy asi poznali, že v nabídce tak bude dvojice převodovek.

Pohon budou zajišťovat kola přední nápravy, kterým bude s přenosem výkonu pomáhat elektronická samosvorný diferenciál VAQ.

Design bude ostřejší než má obyčejné GTI. Nový bude přední nárazník, boční nástavce prahů, ale i difuzor v zadním nárazníku či střešní spojler. Vše s důrazem na větší přítlak a lepší aerodynamiku. Verze GTI Clubsport bude obouvat 18″ nebo 19″ disky. Interiér dostane nová sportovní sedadla, loga ke 40. výročí a další vylepšení.