Automobilka Volkswagen rozšiřuje nabídku svého zástupce nižší střední třídy, modelu Golf. Nově tak bude možné objednávat vznětovou verzi GTD také v provedení Variant. Svou výstavní premiéru bude mít na letošním autosalonu v Ženevě.

Po technické stránce nás nechává nový Golf v klidu, žádné překvapení se nekoná. S motorem 2.0 TDI se stává plnohodnotným soupeřem naftové Octavie RS a nabídne také shodnou porci výkonu. Svých 184 koní (135 kW) nabídne v 3 500 ot./min a maximum kroutícího momentu (380 Nm) pak v rozmezí 1 750 – 3 000 ot./min. Novinka zvládne stovku za 7,9 s, přičemž spotřeba paliva by měla klesnout na pouhých 4,4 l/100 km.

Exteriér se nepouští do žádných velkých akcí a GTD Variant přidává – podobně jako u hatchbacku – běžná vylepšení. Celkově má širší postoj díky jiným prahům, agresivnější jsou oba nárazníky, nad tím předním je přepracovaná maska chladiče a zadní část doplňuje dvojitá koncovka výfuku. Volkswagen slibuje sportovnější svezení díky tužšímu podvozku, který je navíc o patnáct milimetrů nižší než u standardní verze. Interiér je doplňen o sportovní sedačky, kovové pedály a řadící páka manuální převodovky dostane tvar typického golfového míčku.

Němečtí zákazníci si mohou již nyní Volkswagen Golf GTD Variant objednat, základní cena je stanovena na 31 975 € (cca 889 000 Kč). Českou cenu zatím neznáme, Golf GTD hatchback je však u nás k mání za 635 900 Kč.

Comments are closed.