Volkswagen nabízí již od roku 1982 modely označené zkratkou GTD (Gran Turismo Diesel), která je příslibem sportovní a zároveň úsporné jízdy. Tato písmena nyní poprvé zdobí i Golf Variant, který disponuje, stejně jako Golf GTD, motorem TDI o výkonu 135 kW/184 koní (stejný motor jako má Škoda Octavia RS). Nový Golf GTD Variant oslaví svou světovou premiéru na Ženevském autosalonu.

Také Golf GTD Variant má nejlepší předpoklady k tomu, aby se etabloval jako ikona pro cestování na dlouhé vzdálenosti. Golf GTD Variant zrychlí díky výkonnému motoru TDI z klidu na 100 km/h za 7,9 sekundy. Maximální točivý moment dvoulitrového agregátu je 380 Nm. Pozoruhodnou hospodárnost sportovního kombi přitom dokládá hodnota spotřeby pouhých 4,4 litru na 100 kilometrů.

Sportovní charakter se odráží ve vnějším designu. Volkswagen Golf GTD Variant má kromě specifických nárazníků a voštinové mřížky masky chladiče tmavě tónované zadní světlomety a rozšířené prahy. Atraktivní vzhled završují 17“ kola „Curitiba“ z lehké slitiny, podélné střešní nosiče stříbrně eloxované a chromované dvojité koncovky výfukové soustavy. Mezi další prvky bohaté sériové výbavy modelu Golf GTD Variant patří klimatizace Climatronic, adaptivní tempomat, rádio s 14,7 cm velkým barevným dotykovým displejem, sportovní podvozek snížený o 15 mm a progresivní řízení, které nabízí ještě lepší charakteristiku při dynamické jízdě a zároveň zajišťuje vyšší úroveň komfortu v každodenním provozu.

Interiér navazuje na dynamický styl exteriéru sportovními sedadly čalouněnými tkaninou „Clark“, osvětlenými prahovými lištami, černým čalouněním stropu a černým obložením střešních sloupků. Ke sportovní atmosféře přispívají také četné ozdobné prvky v provedení „Checkered Black“ a kryty pedálů z ušlechtilé oceli. Mezi další ušlechtilé detaily patří multifunkční volant obšitý kůží s hliníkovými ozdobnými prvky a hlavice řadicí páky v designu golfového míčku.

Pro model Golf GTD Variant se na přání dodávají 18“ kola „Nogaro“ z lehké slitiny a čalounění sedadel Alcantarou nebo kůží „Vienna“. Kromě toho je k dispozici paket Sport & Design, který zahrnuje volbu profilu jízdy, 18“ kola „Nogaro“ z lehké slitiny, červené brzdové třmeny a tmavě tónovaná skla oken.

Přečtěte si také:  Stanice technických kontrol zveřejnily desítku nejspolehlivějších ojetin do 130 tisíc korun

Ceny Volkswagenu Golf GTD Variant budou zveřejněny v průběhu měsíce března 2015, kdy bude model rovněž oficiálně uveden na český trh.