Volkswagen Golf druhé generace slaví 30. výročí

Autor: Anina Russová - 17. 10. 2013


Volkswagen se svým modelem Golf opravdu trefil do černého. Potvrzuje to nejen současná, již sedmá generace, ale také miliony majitelů, fanoušků a také nekonečné druhy tuningových úprav, pro které je Golf jako dělaný.

Volkswagen Golf druhé generace se začal vyrábět v roce 1983, takže letos slaví třicetileté výročí své existence. Oproti Golfu první generace se ta druhá tak nějak vyvinula. Mnoho změn nedoznala, tou největší změnou je nárůst rozměrů jak karoserie, tak rozvoru náprav, ale i vnitřního prostoru. Větší změny pod kapotou přišly až během výroby.

Volkswagen Golf druhé generace byl ve své době jedno z těch nejlepších cenově dostupných aut a jeho sláva trvá dodnes. Milovníci tuningu nebo řidiči začátečníci jej prostě milují. Jen si vzpomeňte na Golf 2 VR6 o výkonu 845 koní

Právě na oslavu 30. výročí modelu Volkswagen Golf druhé generace si připravil Volkswagen ve Wolfsburgu speciální výstavu, která své brány otevřela v sobotu 12.října a je volně přístupná až do konce října. Není to tak daleko, takže rozhodně vyražte. :)

A pokud přeci jen máte pocit, že nějaký dvojkový Golf přece není až tak moc zajímavý, dovolte mi vám připomenout, že na jeho platformě následně stály modely jako Volkswagen Corrado, Jetta nebo také první generace SEATu Toledo. :)

My oslavenci gratulujeme! :)

Volkswagen-Golf_II_1983

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru