Je to už hodně dloho, co jsme vám naposledy ukazovali Volkswagen Golf první generace, kterému majitel láskyplně přezdívá „16Vampir“, postavila a naladila ho společnost Boba Motoring.

volkswagen-golf-sprint-zavod-16vampir-donkey-tec-video

Po nějaké době jsme na něj narazili ve světě internetu znovu. Pro novou sezonu prošel ale důkladným přepracováním. Místo 1,8 16V putoval pod kapotou větší motor s kódem ABF. Jde o koncernový 2,0 16V o sériovém výkonu 110 kW/150 koní. Motor ale prošel důkladnou úpravou, dostal přeplňování turbodmychadlem a spaluje E85. Výkon se přehoupl přes 1000 koní!

Na přiloženém videu se postaví na start proti podobně šílenému kolegovi s Golfem druhé generace, kterého mají na svědomí Donkey Tec. Ten má pod kapotou šestiválec VR6 s turbodmychadlem a výkonem přesahujícím 900 koní.

I když má dvojka menší výkon a na sprintu ztrácí, je neuvěřitelné sledovat tyhle stařečky na jedné dráze. Stačí vteřinka a obě auta vyletí dopředu rychlostí, za kterou by se nestydělo ani Bugatti Veyron. Podívejte se tedy jak to vypadá jak z venku, tak z interiéru auta. Tyhle staré Volkswageny nás prostě baví!

Comments are closed.