Volkswagen Design Vision GTI: Golf o výkonu pěti stovek koní!

Autor: Anina Russová - 10. 5. 2013


Letošní Wörthersee je opravdu nacpané novinkami. Skoro celý koncern představuje své koncepty a sportovní novinky. Škoda svůj Rapid Sport a dalších pět sportovních modelů, SEAT své závodní koncepty Leon a Ibiza a samozřejmě ani Volkswagen se rozhdoně nenechal zahanbit. Včera jsme vám ukazovali Amarok R-Style a dnes tu pro vás máme trochu jiný Golf GTI sedmé generace. :) A pokud jste se zarazili, proč vám ukazujeme sednou generaci Golfu GTI jako horkou novinku, pak vás uklidním. Pro Worth si automobilka připravila dobrotu sice postavenou na jeho základech, ale s úplně novým designem i vnitřnostmi. Však se také jmenuje Design Vision GTI a hned na první pohled je jasné, že tady se designéři oprabvu vyřádili.

Design Vision GTI je oproti sériovému Golfu širší o 71 mm, nižší o 57 mm a o 15 mm kratší, nové jsou všechny možné detaily, úplně nové jsou dveře a společně s nimi také celý bok auta, který dostal opravdu agersivní průlisy. Ale abyste si nemysleli, nejde jen a pouze o vzhled. I pod kapotou se odehrála malá revoluce. Místo sériových 217 koní se pod kapotou usídlilo stádo 496 koní a 560 Nm. Původní přeplňovaný čtyřválcový dvoulitr tady nehledejte, vystřídal ho větší V6 o objemu 3,0 litru dopovaný turbodmychadlem původem z vozů Audi. To už zní hodně zajímavě, mám pravdu? :) Navíc je tohle super GTI obdařeno pohonem všech kol, dvouspojkovou převodovkou DSG a i díky tomu se zrychlení z 0 na 100 km/h odehraje za pouhých 3,9 sekundy.

Předpokládám, že stejně jako mě i vás  napadlo, jestli by se tenhle model někdy mohl dostat do výroby. No, moc pravdpodobné to není (vzpomeňte se na pár let starý koncept Golfu W12), ale možná se některé nové designové prvky přesunou do výroby pro budoucí generace modelů Volkswagen.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek