volkswagen_id5-a-volkswagen_id5_gtx- (1)

Volkswagen by měl prodávat více elektromobilů než Tesla. Stát by se tak mělo už za 3 roky

Autor: Radim Plachý - Zdroj: ČTK - Foto: Volkswagen - 30. 5. 2022


Americká automobilka Tesla Motors dává na vývoj svých aut nejvíce peněz ze všech automobilových výrobců na světě, přesto by ji měl Volkswagen přeskočit v prodeji elektromobilů už v roce 2025. Tvrdí to alespoň šéf německé automobilky Herbert Diess.

Už za tři roky by měl Volkswagen předstihnout automobilku Tesla Motors v prodeji elektromobilů. Tak se vyjádřil na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu šéf Volkswagenu Herbert Diess. Dále prozradil, že automobilku čeká v následujících měsících výrazní zlepšení situace v dodavatelských řetězcích.

Přečtěte si také:  Evropské politiky bude při českém předsednictví v Radě EU vozit 55 elektrických škodovek. Řidiči dostali školení o specifikách jízdy s elektromobily

„Tesla v současné době vede pokud jde o elektromobily a pravděpodobně je to také nejvíce zdigitalizovaná automobilka,“ řekl Diess a dodal, že v současnosti se s americkou automobilkou snaží držet krok, ale to by se v roce 2025 mohlo změnit.

Automobilový průmysl už se více než dva roky potýká s problém, které nejprve způsobila pandemie koronaviru a následně ruská invaze na Ukrajině. Kvůli tomu automobilky vyrábějí výrazné méně modelů a nejsou schopny uspokojit poptávku zákazníků. Auta jim jednoduše nedokáží dodat včas, čeká se na ně někdy i přes rok. Herbert Diess však očekává, že například situace s nedostatkem chipů by se měla zlepšovat už v druhé polovině letošního roku.

Přečtěte si také:  Spalovací motory neřekly poslední slovo. Volkswagen představuje nový čtyřválec 1.5 TSI Evo2

Ovšem právě elektromobilita je na vzestupu a stále více výrobců elektrifikován anebo zcela elektrická auta prodává víc a víc. Kvůli tomu bude potřeba stále víc akumulátorů a dalších podobných součástek. Česká republika byla jedním z uchazečů o stavbu velké továrny na výrobu baterií, ale nakonec bude továrna asi postavena jinde, protože ČR investorům nejde dostatečně vstříc. Výrobu baterií tady alespoň před pár dny rozjela v továrně v Mladé Boleslavi škodovka, o čemž jsme informovali v tomto článku.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek