Ačkoliv to možná vypadá, že jsme se v titulku přepsali, není tomu tak. Americká automobilová soutěž Le Mons opravdu existuje a jak asi tušíte, vzala si příklad ze slavného závodu na okruhu Le Mans. Jenomže tady nejde o rychlost nebo o přesnost, ale o to si závod užít, přijet s něčím lehce extrémním a bavit se.

Na závody Le Mons se může přihlásit kdokoliv, jen musí zaplatit startovné 500 dolarů a k tomu dalších 100 dolarů za každého řidiče, který by s tím stejným autem vyrazil na trať. Omezení nejsou takřka žádná, respektive víme o jednom. Hodnota auta včetně jeho úprav nesmí přesáhnout 500 dolarů, tedy asi 11 tisíc korun.

Jednou z největších hvězd tohoto závodu se stal starý Volkswagen Bus, který vypadá, že má za sebou nějakou nepěknou nehodu. Jenomže nemá, to se na něm jen vyřádil jeho  tvůrce, majitel a řidič v jedné osobě Jeff Bloch, spíše známý pod přezdívkou Speedycop. Ten se svými kumpány prostě vzal starý hippiebus, překlopil ho na bok a upravil. Ale jak! Původní podlahu vyměnil za plexisklo, které polepil folií. Ta je průhledná jen z vnitřku auta, takže řidič má výhled ven, ale jeho vidět není.

Přečtěte si také:  Test BMW M550i xDrive

Je jasné, že takhle by to auto asi nejezdilo. Proto je uvnitř karoserie Busu schován jiný Volkswagen, konkrétně Golf první generace. Řidič tak vlastně sedí ve standardním autě, které dostalo jinou karoserii. Největší vtip je v tom, že to celé funguje. A parádně! No, jen se na to podívejte sami.