Volkswagen bodoval v anketě Fleet Derby

Autor: Tisková zpráva - 5. 12. 2014


Volkswagen slaví skvělé výsledky v nezávislé anketě Fleet Derby časopisu Business Car. Vavříny ze slavnostního vyhlášení výsledků flotilové ankety v rámci galavečera na Štiříně si odnesly oba nominované modely značky Volkswagen osobní vozy, Golf Sportsvan a e-up!.

DSC_3998

Volkswagen Golf Sportsvan je Flotilovým autem roku 2015 podle hodnocení odborné poroty. Zároveň se umístil na druhém místě v kategorii Referentský vůz na základě internetového hlasování flotilových manažerů a správců vozových parků. Golf Sportsvan si získal sympatie odborníků na firemní vozy, protože přebírá všechny přednosti sedmé generace Golfu, od výrazně snížené hmotnosti a spotřeby paliva až po příkladnou bezpečnost, a přidává k nim nevšední vnitřní prostor a praktičnost ve velmi atraktivním designu se sportovním stylem.

Zákazníci mají na výběr čtyři zážehové a dva vznětové motory s výkonem od 63 kW/85 koní do 110 kW/150 koní a průměrnou spotřebou paliva od 3,6 do 5,6 l/100 km. Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání objem 500 až 590 litrů v závislosti na poloze zadních sedadel, která jsou podélně posuvná v rozsahu 180 mm. Po sklopení zadních sedadel lze přepravit až 1520 litrů nákladu. Díky sklopnému opěradlu sedadla spolujezdce si Golf Sportsvan poradí i s předměty o délce 2,48 metru.

Dalším úspěšným zástupcem značky Volkswagen osobní vozy v anketě Fleet Derby je Volkswagen e-up!, který získal titul Flotilové auto roku 2015 v kategorii Ekologické vozy, kde o pořadí rozhodl součet internetového hlasování odborníků na vozové parky. Elektrický e-up! je jako elektromobil s nulovými přímými emisemi ideální volbou pro společnosti, které zohledňují při nákupu automobilů do svého vozového parku ekologické aspekty.

Elektrický e-up! je přesvědčivý také efektivním provozem s minimálními provozními náklady. Zdrojem hnací síly je elektromotor o výkonu 60 kW, který v kombinovaném provozu spotřebuje průměrně 11,7 kWh elektrické energie na 100 km. Dojezd 160 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů je pro každodenní provoz většiny řidičů naprosto dostatečný.

„Máme velkou radost ze skvělých výsledků našich modelů Golf Sportsvan a e-up! v anketě Fleet Derby. Obzvlášť cenné je celkové vítězství Golfu Sportsvan v anketě Flotilové auto roku 2015, jejíž odborná porota hodnotí celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost, jízdní vlastnosti, praktickou využitelnost, spotřebu paliva i poměr cena/výkon. Nový Golf Sportsvan tak opět potvrdil, že je všestranně nadaným vozem, který uspokojí i ty nejvyšší nároky firemních zákazníků,“ řekl Petr Holeček, vedoucí prodeje firemním zákazníkům značky Volkswagen osobní vozy.

V rámci ankety Fleet Derby jsou vyhlašovány nejúspěšnější flotilové automobily v jednotlivých kategoriích na základě internetového hlasování a hodnocení odborné poroty, která zároveň volí nejúspěšnější flotilové auto roku, jímž se stal v letošním roce Volkswagen Golf Sportsvan. Do kategorie „Referentský vůz“ bylo nominováno deset vozů, zatímco o titul mezi „Vozy s ekologickými pohony“ soupeřilo osm vozidel, převážně s elektrickým nebo hybridním pohonem, případně s pohonem na alternativní paliva (LPG, CNG). Organizátorem ankety Fleet Derby je magazín Business Car.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru