Vojta Štajf koupil novou Škodu Fabia R5 od Petra Čtvrtníčka – video

Autor: Tisková zpráva - 15. 3. 2017


Pokud jste někdy viděli skvělý internetový seriál Autobazar Monte Karlo a pokud se vám líbil, budete se u následujícího videa zavodního týmu Klokočka ŠKODA Czech National Team náramně bavit. A pokud tento internetový pořad náhodou neznáte, určitě si ho najděte.

Ačkoliv to Vojta Štajf s Petrem Čtvrtníčkem sehráli opravdu skvěle, nesmíme zapomínat na to, že nová soutěžácká sezóna 2017 startuje už za pár dní a právě proto Vojta novou Fabii kupoval.

 „Tři měsíce zimní závodnické pauzy jsem jen částečně věnoval potřebné relaxaci, hlavní byla příprava na letošní sezonu. Po náročném roce 2016 zakončeném parádním třetím místem v MČR 2016 jsme si ale nikdo v týmu příliš nevydechli,“ objasnil Štajf svůj zimní program, který věnoval jednak krátké dovolené a zejména fyzickému tréninku. Kromě mimozávodních aktivit však pilot a spoluzakladatel projektu Racing 21 Vojtěch Štajf v pauze navštívil dílny ŠKODA Motorsport, kde převzal nový speciál ŠKODA Fabia R5. „Zakoupili jsme novou Fabii R5, kterou zdobí unikátní výrobní číslo 111. Prestižní možnost, zvolit si díky dobrým vztahům s továrním týmem ŠKODA motosport výrobní číslo karoserie, potěšila zejména majitele týmu, matematika Karla Janečka, jehož život je jedno velké číslo, odhalil Štajf detaily nového vozu. S novým soutěžním náčiním by rád uspěl, podobně jako vloni, ve velkém českém „mistráku“, kde se spolu s Františkem Rajnohou umístili na bronzové příčce.

Novou etapu v letošní sezoně pak napíše FIA Evropská rallye trofej, do níž posádka Štajf-Rajnoha vstoupí coby reprezentanti České republiky. Seriál FIA European Rally Trophy Central 2017 čítá šest podniků v zemích střední Evropy včetně šotolinové Lausitz Rallye, která celý šampionát uzavírá. „Protože nemáme šotolinový podvozek, Lausitz Rallye zatím není na pořadu dne. O to víc se pak budeme muset snažit v ostatních pěti podnicích ERT Central, začínající v Českém Krumlově,“ komentuje Štajf nové počiny pro rok 2017.

Loňský bronz motivuje, ale také zavazuje. Prioritou pro rok 2017 je tak co nejúspěšnější účast v MČR 2017. „Při premiéře na Šumavě jsme v minulém roce nezačali nejlépe, letos chceme být stoprocentní od prvního podniku, kterou bude staronová Valašská rallye. Už příští víkend se budeme prát o čelní příčky v nabitém českém mistrovství, kde bude ještě silnější konkurence než vloni,“ avizuje tvrdé boje Štajf. „Nejzajímavější novinkou sezony 2017 se určitě stane přechod Vaška Pecha do třídy R5, s jeho Fiestou R5 bychom se také rádi poměřili, chceme však především dojíždět a pravidelně sbírat body,“ poodhaluje část strategie Štajf, kterého čekají ještě finální testy a nastavení nového vozu.

Jeho loňskou Fabii R5 pro letošek osedlá známý zpěvák a také závodník Daniel Landa, vedle něhož se posadí ostřílený navigátor Julius Gál. „S Danem jsme se dohodli na spolupráci pro MČR 2017, pronajmeme mu naše loňské auto a budeme jeho účast v MČR kompletně zajišťovat. Projekt Racing 21 tak kromě provozování dealerského týmu Klokočka ŠKODA získal prvního zákazníka a zároveň tím rozšířil startovní pole českého mistrovství o další auto třídy R5,“ vysvětlil uplatnění své loňské Fabie Vojtěch Štajf a nezapomněl na jednu další „číselnou“ zajímavost: „Naše loňská bronzová Fabia R5 dostala registrační značku 01R0337, zatímco té letošní nové bylo přiděleno číslo 01R0358. Rozdíl mezi na první pohled ničím nezajímavými čísly činí rovných 21! Snad nám tato symbolika přinese štěstí“.

„Stojíme na prahu nové sezony, která bude díky silnější konkurenci mnohem těžší než vloni. Rozhodně se ale budeme chtít poprat o top pětku, kam patříme. Kromě továrního týmu ŠKODA Motorsport se zkušeným Janem Kopeckým, Vaška Pecha s Fiestou R5 Evo a také dravého a spolehlivého Honzy Černého tam už místa mnoho nezbývá, a zájemců kromě nás je určitě celá řada, dodal na závěr Štajf, který zároveň všechny zve na Valašskou rally, která odstartuje 24. března ve Valašském Meziříčí, kde bude 26. března také cíl.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru