parkování - modré zóny

Vláda potichu zrušila parkování na zónách zdarma. Praha je proti a nařízení nehodlá respektovat

Autor: Anina Russová - Zdroj: Vláda ČR - Foto: Praha 4 28. 4. 2020


V posledních několika týdnech se parkování v Praze a dalších městech, která mají zavedené parkovací zóny pro rezidenty, vrátilo o pár let zpět. Někteří by řekli, že do doby anarchie. Jen několik málo dnů po zavedení nouzového stavu vláda zrušila placené parkovací zóny. Všichni jsme tedy mohli zaparkovat na modré, zelené nebo fialové zóně jakkoliv se nám zachtělo a navíc zdarma. Jenomže uplynulo pár týdnů a vše je jinak.

Parkovací zóny už opět platí tak, jak tomu bylo před vyhlášením nouzového stavu. V modrých zónách už smějí parkovat jen rezidenti a na těch ostatních si musíte zaplatit.

Pražský krizový štáb vládu několikrát upozorňoval, že k uvolnění parkovacích zón není důvod. Dlouho to vypadalo, že vláda nářky rezidentů a doporučení Prahy nijak řešit nebude, ale v noci z pondělí na úterý přišla změna.

Ve sněmovně byl schválen pozměňovací návrh, který pružně řeší parkování v zónách

Premiér Andrej Babiš na webu vlády nechal vyvěsit prohlášení, kterým vláda volné parkování v zónách ruší. Od půlnoci z pondělí na úterý si tedy pamatujme, že na modrých zónách mohou bez omezení parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním. Ostatní mohou na modré zóně parkovat časově omezeně, a to jen po platbě parkovného. Pokud tedy své auto na modré zóně parkujete, měli byste ho jít přeparkovat.

Náš kolega se v době psaní článku, tedy v pondělí po desáté hodině večerní pokusil parkování zaplatit, aby hned ráno nedostal pokutu, ovšem marně. Oznámení o zrušení volného parkování bylo zjevně tak nenápadné, že jej dotčené orgány ani nestihly zaznamenat…

Rozzlobený primátor Prahy

Pražský primátor zareagoval na nové vládní opatření na svém twitteru ještě v pondělí večer. Nejprve všechny ujistil, že v Praze odmítá takto rychle – takřka z hodiny na hodinu – měnit kvůli koronaviru nastavené parkování v zónách.

Připomněl ale, že ačkoliv se parkuje zdarma, neznamená to, že si řidiči mohou dělat, co chtějí.

K situaci se vyjádřil i náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr, který vysvětlil, jak budou odškodněni ti, kteří měli po celou dobu parkování v zónách zaplacené.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru