Žijí ‚Rychle a zběsile‚. To ale neznamená, že si nenajdou čas na to oslavit narozeniny! V tomto případě 52. narozeniny Vina Diesela. Upřímně, ten věk nás trochu překvapil, tenhle herec na to vlastně moc nevypadá.

Možná jste netušili, kolik mu je let a možná jste také netušili, že Vin Diesel, stejně jako jeho asi nejslanější filmová postava Dominic Toretto miluje výkonná americká auta. A proto dostal od přátel ze štábu parádní dárek v podobě veteránu Dodge Charger z roku 1970. Nejde ovšem o sériový kousek, ale o speciální přestavbu, při níž z původního auta nezůstalo téměř nic, až na základní tvary karoserie.

Přestavba proběhla v roce 2015 a to u firmy SpeedKore Performance Group. Ti svůj výsledek nakonec pojmenovali Tantrum a v podstatě jde o supersport maskovaný jako Dodge Charger.

O pohon auta se stará motor V8 Mercury Racing o objemu 9 litrů, jehož výkon je 1650 koní! To na zadní kola přenáší šestistupňová manuální převodovka Tremec. Na zakázku pak byl vyroben podvozek auta, ale i vnitřní bezpečnostní rám v interiéru.

 

Karoserie auta je z velké části vyrobena z karbonu a podobně je na tom i interiér. Ten  doplňuje kůže a Alcantara. Vše korunují velká kola HRE Wheels.

Upřímně přiznáváme, že takový dárek k narozeninám by se líbil i nám, a vůbec se nedivíme, že Vin Diesel při předání na chvilku ztratil slova. Ale hned poté se pochlubil s tím, jak jeho nová hračka skvěle zní. 🙂

TIP: Chcete prodat nebo koupit lité disky, plechová kola anebo pneumatiky? Podívejte se na nový inzertní server Inzerce.PneuMagazín.cz!