Veteránské Sosnění – podzim 2013 – foto + video

Od Pavel Srp | 15. 9. 2013 0

Znáte ty dny, kdy musíte brzo vstávat, ale vůbec se vám nechce, takže nakonec z postele vylezete pozdě a pak se připravujete ve shonu a odcházíte narychlo? Přesně tohle ráno jsme zažili včera před cestou na další ročník Veteránského Sosnění…

Nakonec jsme sice na místo dorazili včas, ale když jsme vystupovali z auta, zjistili jsme, že foťák v autě není, asi opět zůstal doma… :( No nic, byla škoda, abychom nepřivezli žádné fotky, takže foťák musel zastoupit telefon a trochu polní podmínky. Berte tyhle fotky a video teda spíš jako ilustrační k dokreslení atmosféry.

Na okruhu v Sosnové už závodníci dávno před devátou hodinou ráno zahřívali svoje stroje a připravovali se na start prvních tréninkových jízd. Nechyběl mezi nimi ani náš kamarád David, na jehož BMW 2002 se zadním okně hrdě vozí samolepka auto-mania.cz nebo Martin s Lotusem Esprit Turbo, o němž ještě před pár týdny tvrdil, že už s ním na okruh nikdy nepojede… :D

Kromě těch dvou ale byla ve startovním poli další řádka zajímavých aut. Například obrovský Citroen SM přestavěný na závodní speciál, kterému pod kapotou bilo srdce Maserati, důkladně a od základu upravené Škodovky od tisícovek přes stovky až po eMka, staré BMW nebo vozy Porsche a další.

Zazávodit si přijel dokonce i jeden Morgan 3 Wheeler (ten samý, kterého jsme potkali na Skotských hrách), ale tentokrát to pro něj nedopadlo dobře. Téměř ke konci závodu se, bohužel, řidiči povedlo auto v jedné z posledních zatáček převrátit. Naštěstí se nikomu z posádky (v tu chvíli v autě jeli dva lidé) ani přihlížejících diváků nestalo. Dokonce i samotný Morgan to odnesl jen s pár odřeninami a možná bude potřeba vyměnit rámy za sedadly.

Už teď se těšíme na jaro, protože koukat na tyhle automobilové stařečky, kterak se perou se sekundami, či dokonce jejich desetinkami a setinkami, je neskutečná podívaná! :)

[nggallery id=2519]

-PS-