Tohle je splněný sen všech petrolheadů. Monstrum, které jakoby rovnou vypadlo z apokalypsy. Přežije vše a vyjde v přepočtu skoro na osm milionů korun.

Nový Ford F-150 Raptor byl představen teprve před pár dny, ale u Hennessey Performance na nic nečekali a rovnou se vrhli na jeho úpravu. Už tak monstróznímu autu přidali další nápravu – takže má teď TŘI! – upravili odpružení a vše dotáhli novými nárazníky, diodovými světly a 20“ koly, které jsou navíc obuty do speciálních terénních pneumatik.

Ačkoliv je design auta opravdu neuvěřitelný, to opravdu zajímavé se dělo pod kapotou. V nové generaci je tu „jen“ přeplňovaný šestiválec EcoBoost o objemu 3,5 litru se sériovým výkonem 457 koní a točivým momentem 691 Nm. Jenomže Hennessey z tohoto agregátu umí pomocí vylepšeného mezichladiče stlačeného vzduchu, nerezového výfuku, montáži nových turbodmychadel a také díky novému softwaru řídící jednotky vyždímat až 600 koní.

Pokud po takové bestii toužíte tak jako my, musíme si připravit pěkný balík. Samotné upravené auto vyjde na v přepočtu asi 7 milionů korun. Za úpravy, které vyšroubují výkon motoru zaplatíte dalších přibližně 540 tisíc korun.