Hennessey-VelociRaptor-6x6

Americký úpravce Hennessey Performance rozhodně není neznámý. Jde o velmi zvučné jméno, za kterým stojí opravdu velká řada úspěchů. Jakýkoliv jeho počin „stojí za to“. Podobně tomu s největší bude i v případě konceptu pro tuningovou show SEMA Show. Pro tu si totiž představil VelociRaptor 6X6.

Hennessey označuje slovem VelociRaptor upravené vozy na základech vysoce výkonného pick-upu Ford F-150 Raptor. 6X6 v tomto případě označuje počet kol. Poprvé jsme se s označením VelociRaptor 6X6 setkali přibližně před rokem, kdy Hennessey ukázal první obrázky. Teď, po 12 měsících ukazuje hotové auto. Naživo se toto monstrum představí již příští týden na výstavě SEMA Show v Las Vegas od 31. října do 3. listopadu.

Nejde ale jen o pouhé přidání třetí nápravy, Hennessey na tomto autě upravil velkou spoustu věcí. V rámci prostupnosti terénem dostaly obě zadní nápravy uzávěrky diferenciálů, upraveno bylo odpružení s přepracovanými tlumiči Fox a vyměněna byla kola. Nově jsou tu 20″ disky s off-roadovými pneumatikami, ale za příplatek můžete mít ještě větší. Pod koly mohou také vykukovat vylepšené a větší brzdy Brembo. Z hlediska designu je třeba zmínit mnohem vyšší světlou výšku, ale také nové nárazníky, naviják či LED světelnou rampu.

Úprav se dočkal samozřejmě i motor. Základem je přeplňovaný motor 3.5 V6 EcoBoost. Ten bude mít po úpravě více než 600 koní, ale přesné číslo zatím úpravce nezveřejnil. Víme však, že upravena budou turbodmychadla, nový bude celonerezový výfuk, přívod vzduchu k mezichladiči a přeladěna bude řídící jednotka.

Hotové auto bude Hennessey „běžně“ nabízet, bude si však za něj žádat poměrně značnou částku. Základní verze vyjde na 295 tisíc dolarů, v přepočtu je to více než 6,5 milionu korun.