Tohle vánoční období je asi tím nejhektičtějším z celého roku. Každý jen pospíchá, aby vše stihl ještě před svátky, a tak je těžké, byť jen na chvilku vydechnout a alespoň se tvářit, že ten „povinný“ klid a mír v duši opravdu cítíme. Jen samotné shánění dárků nebo vánočního stromečku je často o nervy. Ale víte, co? Moje babička vždycky říkala, že jaké si to uděláme, takové to máme. A BMW M se tohoto ověřeného rčení drží jako klíště. Podle něj totiž může být i jinak otravné převážení vánoční jedle parádní zábava.

BMW nám to dokáže v roztomilém vánočním klipu, kde si hlavní roli zahrál jeden opelichaný strom a také ohnivě rudé BMW M3 E30 ve verzi pick-up. Ano, slyšíte dobře! BMW opravdu stvořilo legendární „třícu“ ve verzi pick-up, a to konkrétně v roce 1986.

Do výroby se ale tahle verze nikdy nedostala, protože v BMW s ní počítali jen pro interní potřeby, konkrétně pro převoz dílů po továrně. V každodenním provozu byla až do roku 2012, kdy byla umístěna do muzea. Ještě dodáme, že jako základ pro tuto stavbu posloužila verze M3 Cabrio a nejde o jediný prototyp BMW M, které značka ve svém depozitu má, na některé další se můžete podívat zde.

Ale zpět k našemu vánočnímu BMW videu. V tom se představí milá rodinka, jejíž něžnější část ochutnává cukroví a užívá si atmosféry svátků. Ta hravější část rodiny ale veze vánoční stromeček právě v tom zatraceně stylovém pick-upu. Jenomže je sníh, auto má slušný výkon, a hlavně pohon zadních kol. Není se tak čemu divit, že taťka si se stromečkem cestu vážně užívá. Je vám tedy asi jasné, že ze stromečku toho asi moc nezůstane, že? Ale na to už se podívejte sami. 🙂