Land Rover Defender Works V8 a Honda Civic Type R jsou naprosto odlišná auta, přesto mají podobné zrychlení. To se v případě startu z místa na 96 km/h totiž liší jen o 0,2 sekundy, dokonce v neprospěch Japonce. Jak to ale dopadne při závodu ve sprintu na čtvrt míle?

Honda Civic Type R je opravdový hot-hatch, navíc je neskutečně rychlý na spoustě evropských závodních okruhů, legendární Nürburgring nevyjímaje. O jeho pohyb vpřed se stará přední náprava, které pomáhá (mechanický) samosvorný diferenciál. Dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec na ni posílá skrze manuální šestistupňovou převodovku výkon 320 koní a točivý moment 400 Nm. Zrychlení z 0 na 100 km/h je na předokolku dechberoucí, zabere jen 5,8 sekundy, a maximální rychlost je 272 km/h.

Land Rover Defender Works V8 je naproti tomu stále opravdový off-road. Tahle konkrétní verze ale pod kapotu dostala pětilitrový atmosférický osmiválec s výkonem 405 koní a točivým momentem 515 Nm. Z 0 na 96 km/h zrychlí za 5,6 sekundy a maximální rychlost je omezena na 170 km/h, což možná nakonec závod rozhodne.

Tipnete si vítěze ještě než zhlédnete video? Věřte mi, že průběh závodu je velmi zajímavý! 😉